Haberler
Giriş Tarihi : 13-09-2021 20:26   Güncelleme : 13-09-2021 20:45

Nedim Şener: FETÖ'cülerin Yüzde 75'i Atatürkçü Kılığında

Nedim Şener Hürriyet'te yayımlanan yazısında Fetullahçıların yüzde 75'inin Atatürkçü kılığına girdiğini ileri sürdü.

Nedim Şener: FETÖ'cülerin Yüzde 75'i Atatürkçü Kılığında

Nedim Şener "Sosyal medyada FETÖ’cülerin yüzde 75’i ‘Atatürkçü’ kılığına büründü" başlığıyla yayımlanan yazısında "Ömer Fazlı, Deliler Taburu, Dahi Bilal, Suna Varol, Esra Pekdemir, Esra Tuncer, Simge Ekici ve bu gibi yüz binlerce takipçisi olan hesaplar ile her türlü kimliğe bürünüyorlar. Tespitlere göre FETÖ’cü bot hesapların yüzde 75’i Atatürkçü, yüzde 20’si de PKK/KCK’lı bir kimlik kullanıyor. Yüzde 95’i ise cinsiyeti erkek olmasına rağmen kadın profili kullanıyor" dedi.

"Bu bilgileri vermemin nedeni, sahte profil adları ve Atatürk fotoğraflarıyla açılan hesapların paylaşımlarına mesafeli hatta uzak durun. Ben hiçbir gerçek Atatürkçünün adını, kimliğini, fotoğrafını gizlediğini görmedim. Kimliğini gizleyen bir sahte hesap görürseniz hangi fotoğrafı kullanırsa kullansın arkasından bir FETÖ’cü çıkabilir" diyen Şener, FETÖ'nün "renklendirme" taktiğiyle farklı kimliklere büründüklerini ileri sürdü.

FETÖ'nün sosyal medyada oldukça güçlü olduğunu iddia eden Nedim Şener yazısında, yasa dışı göçmenlere yönelik olarak "Neden hep erkekler geliyor?", "Göçmen değil asker getiriyorlar" diyen yurttaşların Fetullahçı olduğunu öne sürdü.

"Bu bilgileri vermemin nedeni, sahte profil adları ve Atatürk fotoğraflarıyla açılan hesapların paylaşımlarına mesafeli hatta uzak durun" diyen Şener, "Ben hiçbir gerçek Atatürkçünün adını, kimliğini, fotoğrafını gizlediğini görmedim. Kimliğini gizleyen bir sahte hesap görürseniz hangi fotoğrafı kullanırsa kullansın arkasından bir FETÖ’cü çıkabilir" ifadelerini kullandı.