Haberler
Giriş Tarihi : 17-10-2020 15:38   Güncelleme : 17-10-2020 15:44

Nejat İşler Hakkında 15 Temmuz Soruşturması

Ünlü oyuncu Nejat İşler hakkında 15 Temmuz darbe girişimine dair paylaştığı bir tweet nedeniyle soruşturma açıldı.

Nejat İşler Hakkında 15 Temmuz Soruşturması

Ünlü oyyuncu Nejat İşler hakkında 15 Temmuz darbe girişimine dair paylaştığı bir tweet nedeniyle “suçu ve suçluyu övme” suçundan soruşturma başlatıldı.

İşler hakkında bir vatandaş İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu. İhbarda İşler’in, sosyal medya hesabı Twitter’dan 16 Temmuz 2016’da “Emir geliyor. Boğaziçi Köprüsü’ne gidiyorsun. Kafanı kesip vatan haini diyorlar. Emir geliyor. Doğu’ya gidiyorsun. Ölüyorsun. Şehit diyorlar” şeklinde paylaşım yaptığı ve 'Nejat İşler gibi kişilerin' halkı kışkırtmak ve ülkenin bölünmesini desteklemek amaçlı paylaşım yaptıkları iddia edildi.

İhbarın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi üzerine savcılık İşler hakkında “suçu ve suçluyu övme” suçundan soruşturma başlattı. Savcılık, şüphelinin tespitine yönelik yapılan araştırma sonucunda adresinin Muğla ili Bodrum ilçesi olduğunu, soruşturma işlemlerinin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yargı hudutları haricinde kaldığını belirterek dosyayı “yetkisizlik” kararı vererek Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na yolladı.