Haberler
Giriş Tarihi : 19-04-2021 21:42   Güncelleme : 19-04-2021 21:42

Nobel Barış Ödülü Sahibi Eski Cumhurbaşkanı, İnternette İş Arıyor: Emekli Maaşı Eşine Yetmiyor

Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Nobel Barış Ödülü sahibi Lech Walesa, emekli maaşının 6 bin zloti (yaklaşık 13 bin lira) olduğunu ve eşinin ise her ay 7 bin zloti (yaklaşık 15 bin lira) harcadığını belirterek bu yüzden internette iş aradığını söyledi.

Nobel Barış Ödülü Sahibi Eski Cumhurbaşkanı, İnternette İş Arıyor: Emekli Maaşı Eşine Yetmiyor

Polonya’nın eski Cumhurbaşkanı ve ülkede komünizm döneminin ilk bağımsız işçi örgütü Dayanışma Sendikası (Solidarnosc) lideri olarak 1983 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Lech Walesa, şimdi internette iş arıyor.

Polonya Cumhurbaşkanlığı Tecrübesi Var

Walesa, 50 yaş üstü iş arayan kişilere özgü bir internet sitesine verdiği ilanda, iş aradığını belirtti. İlanında kendisinden, “deneyimli lider, harika konuşmacı, Nobel Barış Ödülü sahibi, 1990-1995 yılları arası Polonya Cumhurbaşkanı” şeklinde bahseden Walesa, firmalarda liderlik eğitimi verebileceğini ve teşvik toplantılarına katılabileceğini bildirdi.

Fotoğraf Çektirip İmza da Verecek, Sonuçta Ünlü Biri

Yayımladığı ilanda, aile toplantılarında konuklarla bir araya gelerek fotoğraf çektirip imza verebileceğini de belirten Walesa, "Devlet Başkanlarıyla, Krallarla ve Papa ile bir araya geldim. Polonyalı firmalara ilişkin bilgi ve deneyimimi seve seve aktarabilir ve Polonya ekonomisinin gerçek değerini inşa etmek için Polonyalı firmaların dünya çapındaki promosyonlarına katılabilirim" ifadelerini kullandı.

"Pazarlığa Açığım"

Walesa günde 1-2 saatlik görüşme için en az 20 bin zloti (yaklaşık 43 bin lira) istediğini belirtirken pazarlığa açık olduğunu da söylemekten geri durmadı.

Çin Virüsü Salgını Onu da Vurdu

Daha önce Polonya medyasına yaptığı açıklamalarda Walesa, konuşmacı olarak katılacağı dünyanın çeşitli ülkelerindeki toplantıların Çin virüsü salgını yüzünden iptal edildiğini ve dolayısıyla maddî bakımdan zor günler geçirdiğini söylemişti.

7 Çocuğu Var

Walesa, emekli maaşının 6 bin zloti olduğunu, eşinin ise aylık 7 bin zloti harcaması olduğunu belirtmişti. Toplamda 7 çocuğu ve çok sayıda torundan oluşan geniş bir ailesi olduğunu ifade eden eski Cumhurbaşkanı Walesa, "Onları geçindirmek zorundayım" demişti.