Haberler
Giriş Tarihi : 19-03-2021 13:26   Güncelleme : 19-03-2021 13:34

Ölen Kişiden Borcunu Alamayan Kişi, Cenaze Töreninde Hakkını Helal Etmedi

Üsküdar'da bir vatandaşın cenaze törenine katılan kişi, 600 bin dolar tutarındaki ödemeyi alamadığını iddia ederek ölen kişiye hakkını helal etmediğini söyledi.

Ölen Kişiden Borcunu Alamayan Kişi, Cenaze Töreninde Hakkını Helal Etmedi

Hayatını kaybeden Mustafa Zeki Çiner isimli vatandaş için Üsküdar Karacaahmet Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze töreninde imamın helallik istediği vatandaşlar arasında bulunan Şerif Aydoğmuş isimli bir şahıs haksızlığa uğradığını iddia ederek hakkını helal etmediğini söyledi.

Aydoğmuş’un tepkisi karşısında şoke olan vatandaşlar Aydoğmuş’u cenaze alanından uzaklaştırdı. Mağdur olduğunu iddia eden Şerif Aydoğmuş, “Olay 2000 yılında meydana geldi. Vefat eden kişi, kendilerine ait olan ve 60 odadan oluşan 2 bin metrekarelik otelin inşaat ve tadilat çalışmalarını baştan aşağı bana yaptırdı. Yaptığım çalışmalarla binadaki tüm alanları yeniledim. Verdiğim hizmet karşılığında ise binanın 40 yıllık kullanımını bana vereceği yönünde sözlü olarak anlaşmıştık. İlerleyen süreçte benden habersiz, benim atmadığım imzamın bulunduğu bir kira kontratı ayarlamışlar. Biz bu durumu mahkemede izah edemedik ancak grafoloji raporuna göre imzanın bana ait olmadığı kesinleşse de mahkemeyi kaybettik” dedi.

2000’li yıllarda inşaat çalışmaları esnasında 600 bin dolar harcadığını belirten Aydoğmuş, “Bu paranın bir kuruşunu bana ödemeden binayı sattılar. Ben o dönemde hakkımı savunamadığım için mahkemeyi onlar kazandı. Sonuç olarak Allah’ın huzurunda bana borçları yoksa söylesinler. O binanın tamamını ben yaptım. Bu sebeple hakkımı helal edemedim” diyerek kendisini savundu.

Çiner ailesinin yakınları ise geçtiğimiz yıllarda konuyla alakalı açılan mahkeme davasını kazandıklarını ve ödeme yapmayacaklarını söyledi.