Haberler
Giriş Tarihi : 24-09-2021 14:06   Güncelleme : 24-09-2021 14:06

Ölü Kedileri Boyayıp Cama Astı, 'Sanat Yaptım Siz Ne Anlarsınız' Dedi

İstanbul'da harabe bir evde yaşayan kadın, ölü kedileri farklı renklere boyayarak evinin çevresine astı.

Ölü Kedileri Boyayıp Cama Astı, 'Sanat Yaptım Siz Ne Anlarsınız' Dedi

Şişli’de bulunan Kurtuluş Mahallesi'nde babasından kalma harabe bir evde yaşayan Kader K., sokaktan topladığı kedilere evine götürdü. Burada kedileri katleden kadın, ölü kedileri farklı renklerle boyadı. Kedileri boyadıktan sonra boyunlarına ip geçiren Kader K., ölü kedileri evinin çevresine astı.

Durumu fark eden mahalle sakinleri olaya müdahale etmeye çalışsa da akli dengesi yerinde olmadığı düşünülen kadın, 'Ben sanat yaptım, siz ne anlarsınız' diyerek tepkilere karşı koydu. 

''Bu Kadın Zaten Kedileri Kesip Yiyor''

Mahalleli Kader K.’nın tedavi edilmesi için kendi aralarında imza toplayıp kaymakamlığa başvurdu. Cani kadın hakkında gerekenin yapılması gerektiğini belirten mahalle sakini Özge Çetinkaya, “Geçen hafta cumartesi günü iki kadın benim dükkânıma geldi, gözleri yaşlı neredeyse ağlayacaklar ve koştura koştura gelmişler, ‘Sizin kedinizi bir kadın arka evde öldürmek üzere, zor elinden aldık, kedi kaçtı’ dedi. Ama bizim kedi yatıyordu dükkânda. Bana ‘Bu kadın zaten kedileri kesip yiyor’ dediler. Ben şoka girdim. Ertesi gün birkaç kişi organize olduk, sokağa gittik. Kadının evinin fotoğraflarını çektik. Ev ev değil, birkaç tane testere bulduk, onları aldık. Çekiçler vardı, onları aldık. Müdahale etmeye çalışanlara bıçakla saldırmaya çalışıyor” dedi.

Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine Kader K. hakkında ‘Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet’ suçundan adli işlem yapıldı.