Haberler
Giriş Tarihi : 15-03-2021 12:06   Güncelleme : 15-03-2021 12:06

Orhan Gencebay: Cumhurbaşkanımızı Bile Eleştiriyorlar

Arabesk şarkıcı Orhan Gencebay, verdiği bir röportajda Cumhurbaşkanının 'bile' eleştirildiğini söyledi ve bunu yapanların 'art niyetli' olduğunu iddia etti.

Orhan Gencebay: Cumhurbaşkanımızı Bile Eleştiriyorlar

Arabesk şarkıcı Orhan Gencebay, AKP'ye yakınlığıyla bilinen bir gazeteye verdiği röportajda, muhalefeti eleştirdi.

Gencebay, Çin virüsü salgını döneminde Cumhurbaşkanlığı tarafından genellikle AKP'ye yakın şarkıcılara para ödenerek düzenlenen konserlerle ilgili yöneltilen soruya "Salgın ortamında müzik sektörüne çok yararlı oldu. Çok güzel bir organizasyondu. Bunu eleştirenler bana göre ya art niyetli ya da yeterli araştırmayı yapmadan eleştiriyor. Bu konserlerin Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılmasını önemli buldum" şeklinde cevap verdi.

Muhabirin "Zaman zaman Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere katıldığınız için eleştiriliyorsunuz" sorusuna ise Gencebay, "Sosyal medyayı kötü niyetle kullananlar var. Bakmıyorum bile eleştirilere. Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim. Müzik sektörümüzle ilgili sorunlarımızı, taleplerimizi kime söyleyeceğiz, kimden yardım isteyeceğiz? Devletimizden. Daha önceki liderlerle de bir araya gelirdim. Erdoğan, halkımıza hizmet vermek için var gücüyle çalışıyor. Yıllardır tanıyorum kendisini. 'Siyasette en önemli hedefim yerli ve milli değerlerimizi korumak' demişti bana yıllar önce" yanıtını verdi.