Haberler
Giriş Tarihi : 29-09-2020 15:07   Güncelleme : 29-09-2020 15:07

Özel Hastanenin Önünde Can Çekişerek Öldü: Hastaneden Hiç Kimse Müdahale Etmedi

Gebze'de özel bir hastanenin önde fenalaşarak yere yığılan vatandaş dakikalarca can çekişmesine rağmen hastane personeli kendisine müdahale etmedi.

Özel Hastanenin Önünde Can Çekişerek Öldü: Hastaneden Hiç Kimse Müdahale Etmedi

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir özel hastane önünde fenalaşarak yere yığılan Sebahattin Duru (60) isimli vatandaş dakikalarca can çekişerek hayatını kaybetti. Hastanenin önünde gerçekleşen olaya hastane personelinden hiç kimsenin müdahalede bulunmaması ise kamuoyunda büyük tepki çekti.

Olay, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Güzeller Mahallesi Yeni Bağdat Caddesi’nde bulunan Özel Merkez Hastanesinin önünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Sebahattin Duru (60) isimli vatandaş, fenalaşarak bir anda yere yığıldı. Olayı gören çevredeki vatandaşlar hemen Duru’nun yardımına koştu. Duru’nun fenalaştığını gören vatandaşlar hastane personeline bağırarak yardım istedi. Hastane personeli ise Duru’nun hastanede olmadığı için müdahale edemeyeceklerini söyledi. Vatandaşlar daha sonra cep telefonları ile bir yandan o anları görüntülerken, diğer yandan da 112 Acil Yardım hattını arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansta yapılan tüm müdahalelere rağmen Duru kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Duru’nun cenazesi otopsi incelemesi için morga kaldırıldı. Olayla ilgili Duru’nun yakınlarının suç duyurusunda bulunacağı öğrenilirken, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi incelemelerinde Duru’nun kalp krizi sebebiyle ile hayatını kaybettiği belirlendi.