Haberler
Giriş Tarihi : 14-09-2021 16:16   Güncelleme : 14-09-2021 16:32

Özgür Özel'den AKP'li Cumhurbaşkanı'na: Duatepe'de Bir Konuşma Yapılacaktıysa 'Fesli Deli'yi Ziyarete Giden Diyanet İşleri Başkanı'na Bir Şey Söylemek Lazımdı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.

Özgür Özel'den AKP'li Cumhurbaşkanı'na: Duatepe'de Bir Konuşma Yapılacaktıysa 'Fesli Deli'yi Ziyarete Giden Diyanet İşleri Başkanı'na Bir Şey Söylemek Lazımdı

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda bassın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. yılı için düzenlenen etkinliği eleştirerek "Herkesi kucaklaması gereken Cumhurbaşkanı bir konuşma yaptı. Tören aslında asker erkanın davet edildiği bir parti toplantısıydı. Cumhurbaşkanının yardımcısı, bakanları, partisinin genel sekreteri, yardımcıları, sözcüleri.. Bir de milletin ordusunun temsilcileri ile görevini yaparken partili olmuş ilk Milli Savunma Bakanı oradaydı" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarını "son derece talihsiz" olarak niteleyen Özel, "Atatürk'ün çıkardığı Tekalifi Milliye kanunu ile kendisinin Covid süreci başladığında vatandaşa IBAN atmasını eş tutan Cumhurbaşkanının, dünde 2023 hedeflerini Milli Mücadeleye eş tuttuğunu gördük. Konuşmasının büyük bölümünü Cumhur İttifakı güzellemesi, Millet İttifakı'na saldırarak gerçekleştirdi" dedi.

"Keşke Yunan Kazansaydı" Diyen Fesli Deli Kadir'i...

"Orada toprak altında hepimizin dedeleri yatıyor. Her görüşten insanın dedesi o toprak altında kefensiz yatıyor" diyen Özel, "Biz böyle bir ayrışma konuşmasını kabul etmiyoruz. Cumhurbaşkanı şapkası ile parti başkanı konuşması yapıyor. Eğer Duatepe'de bir konuşma yapılacaktıysa 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen fesli Deli Kadir'i ziyarete giden Diyanet İşleri Başkanı'na bir şey söylemek lazımdı" şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Verdiği Tepki Çeken Fetvalar

"Bu ülke AK Parti döneminde ilklerle tanıştı. Partili Diyanet İşleri Başkanı, bir partinin yararına Atatürk'ün kurduğu, dini sembolize eden üzerindeki kıyafetin kendisine kamuoyunda sağlaması gerektiği güven bir parti için kullanılmaya çalışılmaktadır. Ali Erbaş yerli yersiz açıklama yapmaktadır. Kendilerine birinin laf söylemesini beklemektedir. Erbaş, Özel yetkilendirilmiş kötü niyetli bir futbolcu gibi siyaset sahnesinde dolaşmaktadır. Oysa onun yeri siyaset sahnesi değildir, Kur'an, Allah kelamıdır" diyen Özel, Ali Erbaş'ın "Reis kelamı ile" hareket ettiğini belirtti.

"Vatandaşın böyle bir derdi yok. Vatandaşın derdi mutfağındaki yangın. Ne yapmaya çalıştığınızı biliyoruz, bu hale düştüğünüz için üzgünüz" diyen Özel, "'Atatürk heykelleri yerde köpek gibi sürünecek' diyen adama geçmiş olsuna, taziyeye giden birinin Türkiye'ye söyleyecek sözü, yönlendirecek bir tek oy bile yoktur. Onun yönlendireceği oyun AK Partiyi kurtaracağını düşünmek acziyetten başka bir şey değildir" ifadelerini kullandı.