Haberler
Giriş Tarihi : 25-02-2021 10:38   Güncelleme : 25-02-2021 10:38

Özkiraz: AKP'den Ayrılmak İsteyen Çok Sayıda İnsan Var

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP'den ayrılmak isteyen çok sayıda insan olduğunu belirterek "Deva ve Gelecek Partisi'ni hala bekliyorlar. Her ay bir miktar daha yükseliyor bu iki parti" şeklinde konuştu.

Özkiraz: AKP'den Ayrılmak İsteyen Çok Sayıda İnsan Var

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, erken seçim tartışmaları ve AKP'den kopan insanlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Özkiraz, "AKP'den ayrılmak isteyen müthiş sayıda insan var. Deva ve Gelecek Partisi'ni hala bekliyorlar. Her ay bir miktar daha yükseliyor bu iki parti. Anketlerimde de sohbetlerim de çok karşılayorum. İnsanlar 'seçime kadar AKP'liyiz Kemal bey' diyorlar ama seçime kadar. Bakacaklar AKP'nin durumuna, devam edebilecek gibiyse oy vermeseler dahi oradan gibi gözükmeye devam edecekler"" ifadelerini kullandı. 

Erken seçim tartışamlarına da değinen Özkiraz, "Erdoğan'ın kaderi Bahçeli'nin iki dudağı arasında. Şimdi burada erken seçim olmayacak derim yarın seçim olur. Ya da seçim olacak derim olmaz. Türkiye burası her an her şey olabilir" şeklinde konuştu. 

Cumhur İttifakı'nın ilk seçimde farklı kaybedecğini iddia eden Özkiraz, "AKP-MHP'nin son üç dört aydır attığı her adım erken seçime yönelik. Ancak bunu henüz başaramadılar. Ne İyi Parti'yi bölebildiler ne de CHP'yi yanlarına çekebildiler. Bunlardan birisi olmadan Erdoğan'ın erken seçim kararı alacağını tahmin etmiyorum. Erdoğan, erken seçime gidecekmiş gibi yaparak partisini diri tutuyor, partisinden ayrılmaları engelliyor. Gara'den sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık Erdoğan eline bayrak aldığında arkasına sıralanan bir muhalefet göremeyecek" diyen Özkiraz, şunları söyledi: "Toplumsal muhalefet de bu üslubu çok benimsedi. AKP-MHP seçmenleri dahi dediler ki, 'Yahu bir dur. Bize çıkıp 16 tane şehidimiz var dediniz, 10 dakika sonra CHP vatan haini dediniz, CHP daha şehitleri dahi duymadı' demeye başladılar" dedi.