Haberler
Giriş Tarihi : 25-09-2020 14:23   Güncelleme : 25-09-2020 14:34

Paris'te Charlie Hebdo Binası Yakınlarında 2 Kişi Bıçaklı Saldırı Gerçekleştirdi

Fransa'nın başkenti Paris'te iki saldırgan, Charlie Hebdo dergisinin eski binası yakınlarında bıçaklı saldırı gerçekleştirdi.

Paris'te Charlie Hebdo Binası Yakınlarında 2 Kişi Bıçaklı Saldırı Gerçekleştirdi

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, Ocak 2015'te yayımladığı Hazreti Muhammed'in konu edildiği hakaret içerikli karikatürleri 1 Eylül'de tekrar yayımlamıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da konuyla ilgili açıklamasında, derginin eyleminin 'ifade özgürlüğü' olduğunu savunmuştu. Aynı bölgede 2015'te karikatür dergisi Charlie Hebdo'ya saldırı gerçekleştirilmiş ve 12 kişi hayatını kaybetmişti. 

Bugün Fransız basınındanedinilen bilgiye göre, Charlie Hebdo’nun eski binasının bulunduğu 11. bölgedeki Nicolas-Appert Sokağı'nda, bir saldırgan bıçak veya satır olduğu belirtilen keskin bir aletle etrafındakilere saldırdı. İkisi ağır 4 kişiyi yaralayan saldırganın olay yerinden kaçmayı başardığı, diğer yandan bölgede bir de şüpheli bir kolinin bırakıldığı belirtildi.

Saldırganları arama çalışmaları sürerken, Paris'in 11. bölge belediyesi okullara, kreşlere ve yaşlı bakım evlerine giriş çıkışları kapatma kararı aldı. Paris Polisi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bölgede ekiplerin bulunduğunu bildirerek, halktan bölgeye gitmemeleri konusunda uyarıda bulundu.