Haberler
Giriş Tarihi : 27-02-2021 20:09   Güncelleme : 27-02-2021 20:09

Paşinyan, Genelkurmay Başkanının Görevden Alınması Talebini Yineledi

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Genelkurmay Başkanını görevden alınması talebinin Cumhurbaşkanı Sarkisyan tarafından reddedilmesi üzerine talebini yineledi.

Paşinyan, Genelkurmay Başkanının Görevden Alınması Talebini Yineledi

İşgal altında tuttuğu Dağlık Karabağ’ı Azerbaycan ile yaptığı savaşta kaybeden Ermenistan’da siyasi kriz büyümeye devam ediyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, kendisine ve hükümete karşı ordunun darbe girişiminde bulunmasının ardından Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalayarak Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’a göndermişti. Sarkisyan’ın kararnameyi reddetmesi üzerine Paşinyan’dan konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi. Paşinyan tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’ın reddettiği Genelkurmay Başkanı’nın görevden alınması talebinin tekrarlandığı kaydedildi. Genelkurmay Başkanının görevden alınması için yeni bir kararname imzaladığını ve Cumhurbaşkanı Sarkisyan’a gönderdiğini ifade eden Paşinyan, "Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Genelkurmay Başkanı’nın görevden alınması ile ilgili kararnameyi reddederek, Başbakanlığa geri gönderdi. Söz konusu karar, mevcut durumun çözülmesine yardımcı olmuyor" ifadelerini kullandı.