Haberler
Giriş Tarihi : 09-06-2021 10:01   Güncelleme : 09-06-2021 10:01

Paşinyan'dan Aliyev'e: Oğlumu Verip Esirleri Alacağım

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, oğlunu vererek Azerbaycan'da bulunan tüm Ermeni askerleri geri alacağını söyledi.

Paşinyan'dan Aliyev'e: Oğlumu Verip Esirleri Alacağım

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, muhalefetin çağrısı sonrasında önümüzdeki 20 Haziran tarihi için erken parlamento seçimlerine aday olduğunu belirttikten sonra ülkenin her bölgesine seyahat ederek miting düzenlemeye başladı. 

Ülkenin dört bir yanına giderek mitingler yapan Paşinyan,  Aparan şehrinde yaptığı mitingde Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın, “Oğlunu ver, 20-25 Ermeni esiri Azerbaycan’dan geri al” çağrısına yanıt verdi. Paşinyan, “Kabul ediyorum ve Aliyev'e oğlumu tüm esirlerle değiştirme çağrısı yapıyorum. Resmi olarak ilan ediyorum, oğlumu tüm mahkumlara karşılık veriyorum” şeklinde konuştu.

Sarkisyan'dan Paşinyan'a Tehdit

Ermenistan’ın eski Cumhurbaşkanları Serj Sarkisyan ve Robert Koçaryan’a da seslenen Paşinyan, “İnsan ticaretinde uzman olan bu ikiliye bu konuda müzakere yapma yetkisi veriyorum. Aliyev’e ve Kızıl Haç’a ve herkese resmi olarak ilan ediyorum” dedi.

Sarkisyan’ı önceki seçimlere hile karıştırmakla suçlayan Paşinyan'a Sarkisyan’dan cevap gecikmedi. Sarkisyan, “Geçmişte devlet adamlığım gereği cevap vermedim. Artık bir konumum yok. Ona 24 saat süre veriyorum. Söylediklerini ispatlamazsa onunla ve ailesiyle ilgili bazı gerçekleri ortaya dökeceğim” diyerek Paşinyan'ı tehdit etti.