Haberler
Giriş Tarihi : 04-04-2021 23:35   Güncelleme : 04-04-2021 23:35

Perinçek'in TGB'si Şaşırttı: "Türk ordusunda irtica tehlikesi yoktur"

Bir amiralin tekkede ve sarıklı, cübbeli fotoğraflarının sosyal medyada yayılmasının üzerinden çok geçmemiş olmasına rağmen TGB yayınladığı açıklamada "Türk ordusunda irtica tehlikesi yoktur" gibi ifadeler kullandı.

Perinçek'in TGB'si Şaşırttı:

Doğu Perinçek'in genel başkanlığını yürüttüğü Vatan Partisi'nin gençlik örgütlenmesi Türkiye Gençlik Birliği, "103 Amiralin yayınladığı bildiriye dair açıklamamızdır: Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır" sözleriyle bir bildiri yayımladı.

Tekkede "cübbe, sarık ve üniforma ile birlikte namaz kılarken görüntülenen amiral" fotoğraflarının sosyal medyada yayılmasının üzerinden henüz çok uzun bir süre geçmemiş olmasına rağmen "Türk ordusunda irtica tehlikesi yoktur" gibi ifadeler kullanılan, 104 emekli amiralin imzasıyla yayımlanan 'Montrö Bildirisi' tartışmaları hususunda yapılan açıklama şu şekilde:

"Anayasamızın 25. ve 26. maddesi uyarınca her Türk vatandaşı düşüncesini açıklama ve yayma hürriyetine sahiptir. Emekli amirallerin de öğretmenlerin de imamların da yanlış olsa bile fikirlerini özgürce açıklayabilmeleri anayasal güvence altındadır.

Yayınlanan bildiri ve sonrası gelişmelere dair fikirlerimiz şunlardır:

1- Türk ordusunda irtica tehlikesi yoktur. Türk ordusundan 21 bin FETÖ mensubu temizlenmiştir ve temizlenmeye devam etmektedir. İrticanın kökü kazınmaktadır.

2- Montrö Sözleşmesi’nin kaldırılması gibi bir tehlike söz konusu değildir. Bu konu hükümet makamlarınca da net bir şekilde açıklığa kavuşturulmuştur.

3- Türk ordusunda yeni bir darbe yapılması tehlikesi asla yoktur. Çünkü Türk ordusu içinde darbe yapabilecek tek güç olan ABD Gladyosu FETÖ ezilmiştir.

Bugün her cephede kahramanca savaşan Türk ordusunu, Atatürk çizgisinden çıkmış olarak göstermek Vatan Savaşımıza kara çalan vahim bir yanlıştır.

Siyasi yanlışları darbe tehlikesine yormak ve Türk ordusundan darbe gelecekmiş gibi bir gündem yaratmak da 2. İstiklâl Savaşımıza ve milli birliğimize zarar veren önemli bir hatadır.

Türk Devleti, Türk Ordusu ve Türk Milleti bütün cephelerde Türkiye’yi kuşatan ABD merkezli tehditlere karşı büyük bir mücadele vermektedir. Şanlı ordumuz, ABD’nin sınırımızdaki terör koridorunu yarmış, terör örgütü PKK’ya ağır bir mağlubiyet yaşatmıştır. Karabağ’da Ermenistan işgaline son vermiş, vatan topraklarını özgürlüğe kavuşmuştur.

Kahraman Deniz Kuvvetlerimiz Mavi Vatan’da egemenlik haklarımızı savunmakta, Türkiye’ye yönelen namlulara karşı aslanlar gibi göğüs germektedir.

Türkiye’nin vatansever kuvvetleri, suni gündemlerle ayrışmak yerine, somut tehditler karşısında Mehmetçiğin arkasında sıkı sıkıya kenetlenmeli ve mücadelenin başarısına odaklanmalıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz"