Haberler
Giriş Tarihi : 24-01-2021 00:08   Güncelleme : 24-01-2021 00:08

Perinçek'ten İstifalara İlişkin Açıklama: Vatan Partisi Çığ Gibi Büyüyor

Vatan Partisi'nde art arda istifalar gelirken Doğu Perinçek konuya ilişkin iddialı açıklamalar yaptı.

Perinçek'ten İstifalara İlişkin Açıklama: Vatan Partisi Çığ Gibi Büyüyor

Vatan Partisi'nde art arda istifalar gelirken Doğu Perinçek konuya ilişkin iddialı açıklamalar yaptı. Perinçek "Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Ben 1968 gençlik hareketin lidereyim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdir. Silahlı mücadele girişimi başlayınca, onların karşısına ben çıktım ama gene çıkarım" ifadelerini kullandı.

Partisinden istifa edenleri "PKK ve FETÖ dostu olarak" itham eden Perinçek, Vatan Partisi'nin çığ gibi büyüdüğünü iddia ederek şöyle konuştu:

"Türkiye'de en çok izlenen insan Doğu Perinçek. Vatan Partisi şu anda çığ gibi büyüyor. Mardin, Hakkari, Yüksekova, Aydın, Balıkesir Türkiye'nin her yerinde büyüyor. PKK'nın çatısı altında olan sol ile tabii ki karşı karşıyayız. Onlar niye beni benimsesin. Sizin bahsettiğiniz şahıslar da Vatan Partisi'nin 'HDP kapatılsın' programına karşı çıkan, Türk milletiyiz kavramını dışarı çıkartan Biden'in, PKK'nın, FETÖ'nün dostu olan şahıslar. 10 tanesi medyadan açıklama yaptı, partimize bağlıyız diye, 29 tanesi partiden ayrılmış insanlar, bir kısmı da hala konuşulan insanlar.

Burada partinin oybirliği kararı söz konusu. Vatan Partisi bu tür eğilimler çıktığı zaman onları eğitmeyi çalışır. En son 4-5 gün içinde 700 kişiyi topladım zum üzerinden. Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Orada bizim duruşumuz son derece önemlidir. Ben 1968 gençlik hareketin lidereyim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrimdeki kişilerdir. Silahlı mücadele girişimi başlayınca, onların karşısına ben çıktım ama gene çıkarım."