Haberler
Giriş Tarihi : 12-04-2021 15:09   Güncelleme : 12-04-2021 15:09

Pınar Gültekin Davasında İsmi Geçen Savcı: Hukuk Önünde Hesap Soracağım

Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın, ifadesinde adı geçen eski Muğla Cumhuriyet Savcısı Doğukan Yılmazer, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Pınar Gültekin Davasında İsmi Geçen Savcı: Hukuk Önünde Hesap Soracağım

Muğla'da katledilen Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'nın ifadelerinde adı geçen ve davaya konu olduktan sonra istifa eden eski Muğla Cumhuriyet Savcısı Doğukan Yılmazer, Avcı'nın ifadelerini yalanladı.

“İddiaları hayal ürünü ve kurgudur. Bu durum dosyadaki delillerle sabittir. Erzurum’a gidiş gerekçem zorunlu şark görevi kapsamındadır. İstifa etme gerekçem ise özel sebepler olup, söz konusu iddialarla alakası yoktur. Bu durum üniversitesi hocalarının ve mağdur aile üyelerinin beyanları ile dosyadaki tüm delillerle de sabittir. Bir aile şirketinden teklif aldığım için hukuk fakültesinden bu yana icra etmek istediğim hayalimdeki avukatlık mesleğine adım attım” diyen Yılmazer, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Genç Kızı Katledip Arkasından İftira Atan Bu Caniye Hesap Soracağım

Cemal Metin Avcı’nın haksız tahrik indiriminden yararlanmak için hayal ürünü iddialar ortaya attığını belirten Yılmazer “Bir caninin işlemiş olduğu böyle bir vahşete adımın karıştırılması ile ilgili bu cani hakkında hak arama özgürlüğü çerçevesinde hukuki yollara başvuracağım. Bu tip haberler kadın cinayetlerini meşrulaştırmaya yarar, bu tip davalarda iddiayı haberleştirirken toplumsal hassasiyeti gözeterek daha dikkatli bir dil kullanması gerektiği düşünüyorum. Benim şahsımdan öte bu zavallı kızcağızın vahşice katledilmesini, bu gibi kurgu iddialarla hafifletilmeye çalışmasına büyük tepki gösteriyorum. Bir genç kızı vahşice katledip arkasından iftiralar ile cezasını hafifletmeye çalışan bu caniye hukuk önünde hesap soracağım” ifadelerini kullandı.