Haberler
Giriş Tarihi : 06-09-2021 13:34   Güncelleme : 06-09-2021 13:34

Polatlı'da Korkutan Obruk

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bir tarlada 7-8 metre çapında obruk oluştu.

Polatlı'da Korkutan Obruk

Konya'nın ardından Ankara'nın Polatlı ilçesine bağlı Hacıosmanoğlu Mahallesinde bulunan tarlada da 7-8 metre çapında obruk meydana geldi. 2 gün önce oluşan ve hızla genişlemeye devam eden obruk tarla sahibini ve Polatlı halkını endişelendirirken, Polatlı İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarlada incelemelerde bulundu. Yetkililer, obruğun büyümeye devam edebileceği ve bölgede farklı noktalarda da obruk oluşabileceği yönünde uyarılarda bulundu.

Tarla sahibi Seydi Karakaya, “Sabah suladık tarlayı, akşam geri geldik çukur oluşmuş. Sonra muhtarı aradık. Muhtar sağ olsun İlçe Tarıma bildirmiş. İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri su yüzünden oluşmuş diyor. Su ile alakası yok bunun. Su çekme yapınca arazilerde böyle durumlar olduğunu söylediler. Ama bunun suyla lakası yok. Burada kuyu çalışması da yapmadık hiç. Buraya gelsin baksınlar bir sıkıntı yoksa biz burayı doldurup sürmeye devam edeceğiz. Buranın altından mağara geçiyormuş. Mağara çökünce burası da çökme yapmış” şeklinde konuştu.

''Arazinin Kullanılıp Kullanılamayacağını Bilmiyoruz''

Hacıosmanoğlu Mahalle Muhtarı Bayram Ören Hacıosmanoğlu ise, “Obruk 2 gün önce oluştu. Tarla sahibi Seydi Sarıkaya bize haber verdi. Olay yerini inceledik, İlçe Tarım Müdürlüğünü arayarak bilgi verdim. Bilgi doğrultusunda geldiler baktılar. Obruğun daha genişleyeceğini, başka yerlerde de olabileceğini söylediler. Bu tür olaylar Konya bölgesinde başlamıştı bizim burada da başladı. İnşallah ileride böyle bir şeyle karşılaşmayız. Bu arazinin ne derece kullanılıp kullanılmayacağını bilemiyoruz şu an. Burada başlayınca herkes korkmaya başladı. Acaba daha ilerler mi diye korkuyorlar. Yetkililerde daha başka bölgelerde olacağını söylüyorlar. Yetkililer hafta sonundan sonra inceleyerek bilgi vereceklerini söylediler” ifadelerini kullandı.