Haberler
Giriş Tarihi : 24-09-2021 22:47   Güncelleme : 24-09-2021 22:47

Polis, 'Barınamayan' Öğrencilerin Ailelerini Aramaya Başladı

Polis, 'barınamıyoruz' eylemi yapan üniversite öğrencilerinin ailelerini aramaya başladı.

Polis, 'Barınamayan' Öğrencilerin Ailelerini Aramaya Başladı

KYK yurdu çıkmayan ve ev tutacak imkanı olmayan öğrencilerin başlattığı 'barınamıyoruz' eylemi polislerin ailelere çağrısıyla son buldu. Polisler, Türkiye'deki barınma sorununa dikkat çekerek eylem yapan öğrencilerin ailelerini arayarak, öğrencileri şikayet etmeye başladı.

Konuya ilişkin paylaşım yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “19 senelik iktidarlarında yurt sorununu özellikle çözmeyen, gençleri tarikat yurtlarına mahkum eden iktidar, gençlerin haklı taleplerini ifade etmelerine bile engel oluyor” dedi ve öğrencilerin ailelerinin polisler tarafından aranmaya başladığını söyledi.

İlgezdi, açıklamasının devamında “Yetersiz devlet yurtları, yüzde yüzden fazla artan ev ve özel yurt fiyatları nedeniyle başlarını sokacak yer bulamayan üniversitelilerin ailelerini polise aratmak yerine, yurt sorunlarını çözün. Reşit olan gençler için ailelerinin aranması, ‘Biz bu gençleri bir birey olarak görmüyoruz’ demektir. Ülkemiz, her geçen gün Anayasa kavramının özünden uzaklaşmaktadır. ‘Barınamıyoruz’ diyerek, anayasal haklarını talep eden üniversite öğrencilerine reva görülen tutum, iktidarın ideolojik kodlarını ortaya koyarken gerçeklerle bağının koptuğunun da göstergesidir” ifadelerini kullandı.