Haberler
Giriş Tarihi : 20-02-2021 22:56   Güncelleme : 20-02-2021 22:56

Polis Memuru Erkan Gökteke'yi Şehit Eden Zanlı Cezaevinde İntihar Etti

İstanbul Bağcılar’da 18 Temmuz 2020’de polis memuru Erkan Gökteke’nin şehit edilmesi ve polis memuru Yunus Nacar’ın yaralanması olayına ilişkin ‘kasten öldürmeye yardım etme’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüse yardım etme’ suçlarından yargılanan Kadir Aktar’ın Maltepe Cezaevi’nde intihar ettiği öğrenildi.

Polis Memuru Erkan Gökteke'yi Şehit Eden Zanlı Cezaevinde İntihar Etti

İstanbul Bağcılar’da gerçekleşen olayda, sanık Serdar Baltalı kendisini durdurmak isteyen polis memuru Erkan Gökteke’yi silahla ateş ederek şehit etmiş, diğer polis memuru Yunus Nacar’a da 6 el ateş ederek yaralamıştı.

Olay sırasında Serdar Baltalı'nın yanında bulunduğu tespit edilen Kadir Aktar’ın, Serdar Baltalı’nın yanından kaçarak uzaklaştığı ardından Baltalı’yla buluşarak polisten saklandıkları öğrenilmişti.

Olayın ardından başlatılan polis operasyonunda Erkan Gökteke'yi şehit eden Serdar Baltali ve Kadir Aktar kendilerine yardım ve yataklık eden Reis B. ve Oğuzhan I. ile birlikte bir takside yakalanmıştı.

Olaya ilişkin sanık Serdar Baltalı ‘kamu görevlisini kasten öldürme’ ve ‘kamu görevlisini öldürmeye teşebbüs etme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu olarak yargılanmaya devam ediyor.

Kadir Aktar, Oğuzhan I. Ve Reis B.’nin de ‘kasten öldürmeye yardım etme’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüse yardım etme’ suçlarından 9’ar yıl 8’er aydan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam ediliyordu.