Haberler
Giriş Tarihi : 19-02-2021 13:51   Güncelleme : 19-02-2021 13:51

Polis Tarafından Yakalanan Hırsız: Yakaladınız Diye Madalya mı Takacaklar Sanki Size

Kapı dillerini düşürerek girdikleri onlarca evi soyan ve ‘Harmantos’ grubu olarak bilinen 20 kişi, polis ekipleri tarafından Kocaeli merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda yakalandı.

Polis Tarafından Yakalanan Hırsız: Yakaladınız Diye Madalya mı Takacaklar Sanki Size

Kocaeli’de gerçekleşen çok sayıda hırsızlık olayı sonrasında harekete geçen Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yapılan incelemeler neticesinde, kapı dillerini sökerek eve giren kişileri belirledi. Çok sayıda evin kapı dilini düşürerek para ve ziynet eşyası çalan şahısları takibe aldı. Şahısların Kocaeli ve çevre illerden 30’a yakın eve girerek, yaklaşık 500 bin TL değerinde ziynet eşyası ve para çaldıkları tespit edildi. Yaşanan hırsızlık olaylarının '‘Harmantos grubu’' olarak bilinen şahıslar tarafından gerçekleştirildiğini tespit eden ekipler, şahısların yakalanması için farklı tarihlerde yaklaşık 70 operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 11 kişi tutuklandı.

Operasyon anlarını kaydeden polisin kameralarına yakalanan, hurç içinde saklanan çete üyesi bir kadın ''Yakalamasanız olmaz mıydı? Sancım var, bugün doğuma gidecektim. Bir daha size asla yardımcı olmam'' diyerek sitem etti. Hamile kadının yakını, ''Yakaladınız diye madalya mı takacaklar sanki size?'' diyerek polislere hesap sordu.