Haberler
Giriş Tarihi : 16-02-2021 16:14   Güncelleme : 16-02-2021 16:36

Psikolog Doğan Cüceloğlu, Evinde Ölü Bulundu

Psikolog Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş’taki evinde ölü olarak bulundu.

Psikolog Doğan Cüceloğlu, Evinde Ölü Bulundu

Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu, İstanbul Beşiktaş'ta yaşadığı dairede ölü olarak bulundu. Cüceloğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Vücudunda herhangi bir darp cebir izinin olmadığı öğrenilen Cüceloğlu’nun ölüm nedeni Adli Tıp incelemesinden sonra belli olacak. 

İlk İncelemelerde Düşerek Hayatını Kaybettiği Belirlendi

Olay yerine gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evin içerisinde incelemelerde bulundu. İlk incelemelerde, Cüceloğlu'nun evde düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Polislerin incelemeleri sürüyor.

Doğan Cüceloğlu Kimdir?

Mersin'in Silifke ilçesinde 11 çocuklu bir ailenin 11. çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve ortaokulu orada bitirmiştir. Ankara ve Kırklareli'de liseyi bitirip İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun Cüceloğlu, ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını yapmıştır.

Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi iӀe Boğaziçi Üniversitesi'nde çalışmış, Fulbright bursu ile Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene görev almıştır.

1980-1996 yılları arasında ABD'deki Fullerton şehrinde California Eyalet Üniversitesi'nde görev yapmıştır. 1996'dan bu yana Türkiye'de üniversite öğrencilerine, öğretmenlere, ana-babalara ve iş adamlarına yönelik seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir. 1990'dan bu yana kitaplarını Türkçe olarak yayınlamaya özen gösteren Cüceloğlu, Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitaplar yazmaktadır.

İletişim psikolojisi uzmanı Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınıyordu.