Haberler
Giriş Tarihi : 03-02-2021 14:26   Güncelleme : 03-02-2021 14:26

Putin'in Korkulu Rüyası Rus Muhalif Lider Navalny Hapis Cezası Aldı

Putin'in korkulu rüyası Rus muhalif lider Alexei Navalny, Moskova'da çıkarıldığı mahkemede 3.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Putin'in Korkulu Rüyası Rus Muhalif Lider Navalny Hapis Cezası Aldı

Rus diktatörü Vladimir Putin'in korkulu rüyası, Rusya'da birçok destekçisi olan Aleksey Navalny hapis cezasını çarptırıldı. Geçtiğimiz ay Rusya'nın birçok şehrinde Navalni lehine protestolar düzenlenmişti.

Almanya'daki tedavisinin ardından Rusya'ya döndükten sonra tutuklanan Rus muhalif lider Aleksey Navalny , ertelenen hapis cezasının tamamlanması için Moskova Simonov Bölge Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Görülen duruşmada savcı, daha önce karar verilen 3.5 yıllık hapis cezasının Navalny'nin denetimli serbestlik kurallarına uymadığı gerekçesiyle uygulanmasını talep etti. Mahkeme heyeti ise savcının talebini kabul ederek, Navalni'nin 3.5 yıllık hapis cezasını onadı. Mahkeme kararına göre, Navalny'nin 10 aylık ev hapsi cezası düşülerek 2 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Navalny , duruşma sırasında kendi bölümünde otururken elindeki kalem ve kağıt ile "Putin'in Sarayı" yazdı ve saray resmi olan kağıdı mahkemedekilere gösterdi.

Mahkemenin ardından Navalny, tekrardan geçici olarak tutuklu bulunduğu cezaevine gönderildi. Duruşmadan sonra adliyeden ayrılan Navalny'nin avukatları kısa bir açıklama yaparak, mahkemenin kararına itiraz edeceklerini belirtti. İtiraz dilekçesinin yarın teslim edileceğini açıkladı.