Haberler
Giriş Tarihi : 30-03-2021 17:07   Güncelleme : 30-03-2021 17:16

Ramazan'da Pandemi Tedbirleri: Teravih Namazları Kılınabilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan ayında ek tedbirlerin getirilmesiyle beraber merak edilen teravih namazı kılınması konusuna açıklık getirerek teravih namazlarının kılınacağını açıkladı.

Ramazan'da Pandemi Tedbirleri: Teravih Namazları Kılınabilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ramazan ayından itibaren başlayacak olan kafe ve restoranların kapanması gibi ek tedbirler ile ilgili sorulara cevap veren Koca, "Ramazan'da teravih namazları camilerde kılınabilecek mi" sorusuna "Geçen seneki gibi Ramazan’da teravihler kapalı olmayacak ama özellikle bu noktada hassasiyet gösterilerek önlemler alınarak kılmaya devam edilecek.Toplu organizasyonlar iftar ve sahur gibi toplanmalar Cumhurbaşkanımızın açıkladığı şekliyle yasaklandı" şeklinde cevap verdi.

AKP Kongreleri

AKP Kongrelerindeki 'lebaleb' kalabalık hakkında soruya cevap veren Koca, konuyu geçiştirerek "Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim. Bugüne kadar Bilim Kurulu üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı ortamlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Bu bilgilendirme de bir değişiklik söz konusu değil dolayısıyla herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiği kanaatindeyim. Burada bir ayrıcalık çıkarma hikayesini oluşturmak doğru olmaz" dedi.

Pfizer-BioNTech Aşısı 

Pfizer-Biontech aşısının tedariği ile ilgili soruya ise "Pfizer-BioNTech aşısının şu an Türkiye'ye geldiği doz miktarı 2,8 milyon oldu. Bir hafta 10 gün içinde de 4,5 milyona tamamlanmış olacak" şeklinde cevap veren Koca, buna ek olarak "Aşı sırası gelen, 'Ben BioNTech aşısı olmak istemiyorum.' dediğinde, bir başka, SinoVac aşısı olabilir olacak. Bu anlamda sırası gelenin yaptırmama hakkı olacak" ifadelerini kullandı.