Haberler
Giriş Tarihi : 25-03-2021 15:13   Güncelleme : 25-03-2021 15:13

‘Rögar Kokusu’ Cinayetine 30 Yıl Hapis

Sancaktepe'de geçen yıl rögardan gelen kokular nedeniyle tartışıp kavga ettiği yan bina komşusu Zeki Öğrek'in çocukları Seyithan Öğrek ile Alican Öğrek’i başlarına ateş ederek öldüren Şeker Şimşek'in yargılandığı dava karara bağlandı.

‘Rögar Kokusu’ Cinayetine 30 Yıl Hapis

Sancaktepe'de geçen yıl rögardan gelen kokular nedeniyle tartışıp kavga ettiği yan bina komşusu Zeki Öğrek'in çocukları Seyithan Öğrek ile Alican Öğrek’i tabancayla başlarına ateş ederek öldürdüğü iddia edilen müteahhit Şeker Şimşek'in davası Anadolu 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. 

Duruşmaya tutuklu müşteki-sanık Şeker Şimşek katıldı.

Müşteki-sanık Zeki Öğrek savunmasında “Ben Şeker Şimşek’e ateş etmedim. Elinden silahı alıp polise teslim ettim. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını, benim de beraatime karar verilmesini talep ediyorum” dedi.

Müşteki-sanık Şeker Şimşek ise son sözü sorulduğunda “Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. İşlemediğim bir suçtan bir seneden fazladır yatmaktayım. Takdir mahkemenindir” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, müşteki sanık Şeker Şimşek'i önce “Kasten öldürme” suçundan iki kez müebbet hapis cezasına çarptırdı. Şimşek'in eyleminin “Haksız tahrik” altında gerçekleştiğine kanaat getiren mahkeme heyeti daha sonra cezada indirim de uygulayarak müşteki-sanık Şimşek'in iki kez “Haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan toplam 30 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti.

Zeki Öğrek Beraat Etti

Mahkeme heyeti Şeker Şimşek'in, diğer müşteki sanık Zeki Öğrek'e ve müşteki Emrah Öğrek'e karşı işlediği iddia edilen “Kasten adam öldürmeye teşebbüs etme” suçundan inandırıcı bir delil elde edilmediğine kanaat getirerek beraatine hükmetti.

Mahkeme heyeti, müşteki-sanık Zeki Öğrek'in ise diğer müşteki-sanık Şeker Şimşek'e karşı işlediği iddia edilen “Kasten adam öldürmeye teşebbüs etme” suçundan kesin ve inandırıcı delil bulunamadığı gerekçesiyle beraatine karar verdi.