Haberler
Giriş Tarihi : 23-04-2021 15:40   Güncelleme : 23-04-2021 15:40

Saadet Partili Ali Aktaş, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Aday Olacağını Açıkladı

Saadet Partili Ali Aktaş, gelecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı.

Saadet Partili Ali Aktaş, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Aday Olacağını Açıkladı

Yerel seçimlerde Saadet Partisi'nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ali Aktaş, yaptığı açıklamayla gelecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını duyurdu.

Projeleri olduğunu ve bunları vatandaşlarla paylaşmak istediğini dile getiren Aktaş, "Ülkem için hayallerim ve endişelerim var. Bunları en gür şekilde siyaset kürsüsünden ifade edebilirim. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı adaylığımı açıklamak istiyorum. Seçimlere 2 yıl var. Bu sürede Türkiye'ye dair vizyonumu sizlerle paylaşmak istiyorum” diyerek aday olacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aktaş, "Ahlak, adalet, özgürlük, hakça paylaşılan ekmek ve ihtiram dolu bir Türkiye hayal ediyorum. Ülkem için hayallerim ve endişelerim var. Bunları en gür şekilde siyaset kürsüsünden ifade edebilirim. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı adaylığımı açıklamak istiyorum. Seçimlere 2 yıl var. Bu sürede Türkiye’ye dair vizyonumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkeme dair endişelerim var; adaletsizlikten çürümüş bir memleket, yandaş dayanışmasıyla yozlaşmış bir siyaset, genç kuşakları saran büyük bir umutsuzluk görüyorum. Cumhurbaşkanı adayı olmanın; hele kazanmanın zor olduğunu elbette biliyorum. Yapmak istediğim şey; siyasetin imkanları içerisinde fikirlerimi anlatmak ve kitlelere duyurmak için çalışmaktır. Özellikle genç kuşakların değişim umudunu büyütmeyi tasarlıyorum. Farklılıkları özgürleştirerek bir arada yaşamayı, hukuk devletini, kurumsallaşmış bir demokrasiyi, ekmeği hakça paylaşmayı, kendim için istediğimi başkası için de talep etmenin değerini; çıktığım bu yolda uygun siyaset kürsüsünden anlatmayı hedefliyorum. Ülkemizin bir iktidar değişimine çok ihtiyacı var. Muhalefetin kendi içerisinden çıkardığı bir ortak aday etrafında birleşmesini çok arzu ediyorum. Böyle bir aday çıkartıldığı zaman kendi adaylığımı sonlandırıp o isme iştiyakla destek olmaya da hazırım. Başka Türkiye yok. Ve millet sadece iktidar destekçilerinden ibaret değildir. Üniversitede Anayasa Hukuku Hocamızın öğrettiği gibi ‘Millet, bizden önce yaşamış olanlar, halen yaşamakta olanlar ve gelecekte yaşayacak olanların toplamıdır" ifadelerini kullandı.

Aktaş, geçtiğimiz günlerde de Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk'ü, Saray ile olan görüşmeleri sebebiyle eleştirmişti.