Haberler
Giriş Tarihi : 02-02-2021 00:59   Güncelleme : 02-02-2021 00:59

Saadet Partisi İl Başkanı Yazıcı: Sadece Protesto Hakkını Kullanan Öğrencilerin Susturulması Kabul Edilemez

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan Melih Bulu'yu protesto eden öğrencilerin gözaltına alınmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Saadet Partisi İl Başkanı Yazıcı: Sadece Protesto Hakkını Kullanan Öğrencilerin Susturulması Kabul Edilemez

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı, AKP'ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi’ne Rektör olarak atadığı Melih Bulu’ya yönelik protesto gösterilerine destek verdi.

İktidarın, ekonomik krizin üstünü örtemediği için bu krizi fırsata çevirmeye çalıştığını söyleyen Yazıcı, “Ben yaptım, oldu’ mantığıyla rektör atanmasına karşı çıkan, şiddete başvurmadan ve değerlerimize hiçbir saygısızlık göstermeden sadece protesto hakkını kullanan öğrencilerin de gözaltılarla susturulması kabul edilemez” dedi.

Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

"Çıkardıkları kuru gürültülere rağmen; esnafın, işçinin, emekçinin, emeklinin ve yoksulun feryadını duyuyoruz. Hiç kimse bu kriz karşısında üç maymunu oynamasın! Artık insanımız, cambazı da ipi de görüyor. Eskimiş senaryolar, artık bu ülkede tutmayacak. İnsanımızın gerçek gündemini, ekonomideki yangını konuşacağız. Biz, bu oyunu bozacağız! Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör protestolarının provakasyonlara gebe olduğunu da görüyoruz. Ne kutsalımıza saldırılmasına ve değerlerimizin ayaklar altına alınmasına göz yumarız ne de üçüncü sınıf senaryocuların yazdığı bu basit oyunlara prim veririz."