Haberler
Giriş Tarihi : 30-05-2021 16:03   Güncelleme : 30-05-2021 16:03

SADAT'tan Sedat Peker Açıklaması: 'Şirketimizin Peker Tarafından Terörist Gruplara Teslim Edilen Silahlarla Hiçbir İlişkisi Yok'

Sedat Peker yayımladığı 8'inci videoda El-Nusra'ya SADAT organizasyonuyla silah gönderildiğini iddia etmişti. Konuya ilişkin açıklama yayımlayan SADAT, Peker'in iddialarını yalanladı.

SADAT'tan Sedat Peker Açıklaması: 'Şirketimizin Peker Tarafından Terörist Gruplara Teslim Edilen Silahlarla Hiçbir İlişkisi Yok'

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yayımladığı video serisinin 8.'sinde, Suriye iç savaşında silahlı cihatçı Selefi örgüt olan El-Nusra'ya SADAT organizasyonuyla silah gönderildiğini iddia etti. SADAT iddialara ilişkin olarak, "SADAT Savunma’nın (iftira edildiği gibi) Suriye’de herhangi bir grupla eğitim, donatım, danışmanlık ve/veya benzeri hiçbir çalışması olmamıştır. Daha önce de yürütülen iftira kampanyalarına cevabi açıklamalarımız internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yer almaktadır.Şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yok" açıklamasını yaptı. 

SADAT'ın resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Organize suç örgütü lideri Sedat Peker 30 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesabından yayımladığı bir videoda; 'Suriye Türkmenlerine insani yardım götürme' maskesi altında 'silah kaçaklığı' yaptığını itiraf etmiştir. Türkiye’de yargılanmakta olan Peker’in, kendini aklamak amacıyla bir yandan suçlarını itiraf ederken bir yandan da hedef saptırmak için pek çok isim de zikrederek “çamur at, tutmasa bile izi kalır” mantığıyla hareket ettiği görülmektedir." dedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İşlediği suçlar belgeli ve ispatlı olan firari suç örgütü liderinin, hedef saptırmak için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi kurumu Milli İstihbarat Teşkilatını, güzide şirketimiz SADAT Savunma’yı ve bazı bürokratları hedef alması aklı selim sahibi kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır.

İftira sahiplerini iftiralarını ispatlamaya, ellerindeki belgeleri savcılığa teslim etmeye çağırıyoruz. Peker videosunda terörist gruplara silah sattığını itiraf etmektedir; fakat şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yoktur."