Haberler
Giriş Tarihi : 26-04-2021 20:13   Güncelleme : 26-04-2021 20:13

Sağlık Bakanı Koca, İllere Göre Haftalık Vaka Sayılarını Paylaştı: Sonu Bayram Olsun

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugünkü kabine toplantısının ardından tam kapanma ilan etti. Erdoğan'ın hemen ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da "Bu fedakarlığın sonu bayram olsun" diyerek 17-23 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Çin virüsü vaka sayılarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, İllere Göre Haftalık Vaka Sayılarını Paylaştı: Sonu Bayram Olsun

AKP'li Cumhurbaşkanı'nın adeta ferman verir gibi "tam kapanma" ilan etmesinin ardından Sağlık Bakanı Koca, "Evimiz en güvenli kalemiz. Bir süre mücadeleyi evimizden sürdüreceğiz. Bu fedakarlığın sonu bayram olsun" diyerek haftalık vaka sayısını gösteren meşhur haritayı paylaştı.

Tam kapanma sırasında ne ferman veren Saraylı ne de kukla bakan geçim sıkıntısı çekecek ancak vatandaşlarımız kara kara düşünmeye başladı bile. Zira AKP'li Cumhurbaşkanı tam kapanma ilan etmesine rağmen bu süreçte işsiz kalacak milyonlarca vatandaşımız için henüz herhangi bir destek açıklamadı. Hâl böyleyken bu işin sonu "bayram" gibi görünmüyor.

Haftalık Çin virüsü vaka sayılarının ise şöyle olduğu iddia edildi:

  • Her 100 bin kişide İstanbul'da 854,75, Ankara'da 567,88, İzmir'de 335,09 kişi Çin virüsüne yakalandı.
  • Haftalık verilere göre İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Giresun, 100 bin kişide en çok Çin virüsü vakası görülen iller oldu.
  • Yine bu verilere göre Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Van ve Siirt ise 100 bin kişide en az Çin virüsü vakası görülen iller oldu.