Haberler
Giriş Tarihi : 31-08-2020 16:22   Güncelleme : 31-08-2020 16:29

Saldırıya Uğrayan Barış Atay Olayın Faili Olarak Süleyman Soylu'yu İşaret Etti

Dün gece saldırıya uğrayan TİP'li Barış Atay'ın hastanede polislere verdiği ifade de "Bu olayın faili, beni hedef gösteren Süleyman Soylu'dur" dediği ortaya çıktı.

Saldırıya Uğrayan Barış Atay Olayın Faili Olarak Süleyman Soylu'yu İşaret Etti

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, dün saat 01.00 sıralarında Kadıköy'de kimliği henüz tespit edilemeyen çok sayıda kişinin saldırısına uğradı.

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer'in haberine göre, yere düşürülerek tekmelenen Atay, sabah saatlerinde Numune Hastanesi'nden taburcu edilirken sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Atay'ın ilk ifadesini hastanede verdiği öğrenildi. TİP Milletvekili, olayın faili olarak özellikle sosyal medyada yaşadığı tartışmalarla gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu işareten şu ifadeleri kullandı:

"31.08.2020 günü arkadaşlarımla birlikte Kadıköy Caferağa Mahallesi'nde bulunan bir mekanda bulunduktan sonra saat 01.00 sıralarında Dr. Esat Işık caddesinde arkadaşımla birlikte yürürken Dalga Sokak'a dönmemizin ardından ayak sesleri duydum. Daha sonra arkamdan gelen bir kişi boynuma atıldı. Bu şahsı savurduktan sonra 3 ya da 4 kişi beni arkamdan yumruklamaya başladı. Ben kendimi savunmaya çalışırken beni yere düşürdüler. Başta kafam olmak üzere vücudumun çeşitli yerlerine vurmaya başladılar. Bu esnada arkadaşımın polisi araması üzerine koşarak kaçmaya başladılar. Bu şahıslar beni darp ederken küfür ederek 'vatan haini' diye bağırdı. Hava karanlık olduğu için bu kişilerin eşgallerini net olarak hatırlamıyorm. Beni darp eden ve hakaret eden bu kişilerden şikayetçiyim.

Bu olay cereyan edene kadar 1 Mayıs'ta DİSK binası önündeki eylemlerden itibaren sosyal medyadan ölüm tehditleri aldığıma ilişkin savcılıkta suç duyurusunda bulundum. Bunlardan bir tanesi ise takipsizlikle sonuçlandı. Bunun akabinde kullandığım araca sabotaj yapıldı. Bunun da şikayetinde bulundum. Bu yüzden bu olayın faili, bütün şikayetlerle ilgilenmek yerine bir tecavüzcünün serbest bırakılması ile ilgili kendisine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu'dur."