Haberler
Giriş Tarihi : 20-02-2021 18:24   Güncelleme : 20-02-2021 18:24

Saray'ın Sosyal Medya Projesi: "Doğru mu?"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Doğru mu?" ismiyle bir doğrulama platformu kuracaklarını açıkladı. Altun, platformun test aşamasında olduğunu belirtti.

Saray'ın Sosyal Medya Projesi:

Doğru habercilik konusunda büyük bir hassasiyete sahip olduğu bilinen Saray çevresi kendi vukuatlarını unutarak sosyal medya haberlerinin içeriklerinin doğru olup olmadığını tespit etmek için yeni bir uygulama geliştiriyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medya yalanlarıyla mücadele etme iddiasıyla yeni nesil "doğrulama platformu" hazırladı.

Buna göre İletişim Başkanlığı, sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını "Doğru mu?" adlı yeni nesil doğrulama platformuyla ortaya koyacak. Platforma, İOS ve Android marketlerden ulaşılabilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada, "Uzun süredir çalışmalarını yürüttüğümüz DOĞRU MU platformu tam da bu ihtiyacı karşılamak amacıyla tasarlandı. Şu anda test aşamasında" dedi.

Altun, uygulama için "Çok ama çok yakında yayına geçecek, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak" ifadelerini kullandı.