Haberler
Giriş Tarihi : 14-07-2021 12:48   Güncelleme : 14-07-2021 13:00

Şarkılarıyla Değil Transparan Kıyafetiyle Gündeme Gelen Gülşen'den Haklı İsyan!

Alaçatı'da verdiği konserde giydiği transparan kıyafeti sebebiyle eleştiri yağmuruna tutulan Gülşen, kıyafetine karar verebilecek tek kişinin kendisi olduğunu belirtti.

Şarkılarıyla Değil Transparan Kıyafetiyle Gündeme Gelen Gülşen'den Haklı İsyan!

Açıklamalarıyla ve dik duruşuyla sık sık adından söz ettiren Gülşen, son konserinde giydiği cesur kıyafet sebebiyle eleştiri yağmuruna tutuldu. Başarılı şarkıcının Alaçatı konserinde giydiği transparan kıyafeti bazı kişiler tarafından beğenilirken bazıları tarafından beğenilmedi. Ancak başka birinin giydiği kıyafet üzerinde söz hakkı olduğunu düşünen vatandaşlardan bir kısmı haddini aşarak Gülşen'e hakaret etmeye başladı. Evli ve çocuklu olduğu hatırlatılan Gülşen, tercih ettiği kıyafet sebebiyle ağır hakaretlere uğradı.

Nasıl Yaşamak İstediğime Kendim Karar Veririm

Kendisine gelen eleştirilere cevap veren Gülşen, kıyafetine yalnızca kendisinin karar verebileceğini belirtti. İçinde bulunduğumuz dönemde bu tür hatırlatmaların yapılmasını 'iç acıtıcı' diyerek nitelendiren başarılı şarkıcının açıklaması şu şekilde:

 “Son konserimde, dilediğimi giyme özgürlüğümü kullanarak seçtiğim kıyafet, bir çok farklı ama en mühimi özgürlük alanına, tercihlere olan saygı sınırlarını aşan türden yorumları duymama sebep oldu. Sizler için çok küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum. Ne giydiğime, ne düşündüğüme, nasıl yaşamak ve var olmak istediğime sadece ama sadece kendim karar verebilirim. Tıpkı sizlerin de hayatlarında olduğu ya da olması gerektiği gibi. Bir toplumu oluşturan bütün parçaların, her görüşten, her inançtan olan tüm insanların, birbirlerine zarar vermeden, dilediği şekilde bir arada barış içinde yaşamasıdır bütün hikaye…

Bugün toplum olarak geldiğimiz noktada bunu hatırlatmak durumunda kalmış olmak inanılmaz iç acıtıcı. Ama ben bilhassa, bana kalbi ve aklıyla eşlik edenlere, umut diyenlere, nefes kabul edenlere sımsıkı sarılıyorum ve teşekkür ediyorum. Öyle hayat doluyuz ki yok ettiklerini düşündükçe kök salıyoruz.”