Haberler
Giriş Tarihi : 31-01-2021 15:22   Güncelleme : 31-01-2021 15:27

Savcının Aracının Sileceklerini Kaldırdığı İçin Bir Vatandaş Gözaltına Alındı

Ordu'nun Ünye ilçesinde bir cumhuriyet savcısının otomobilinin sileceklerine zarar verdiği ve aracına not bırakıldığı için şikayette bulunmasıyla bir vatandaş gözaltına alındı.

Savcının Aracının Sileceklerini Kaldırdığı İçin Bir Vatandaş Gözaltına Alındı

Ünye Adliyesinde görev yapan bir cumhuriyet savcısı, ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracının cam sileceklerine zarar verildiği ve aracına not bırakıldığı şeklinde şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında notu yazdığı ve aynı sitede ikamet ettiği belirlenen S.U'nun, İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alındı. S.U, ifadesinin sonrasında serbest bırakıldı.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan tarafından yayımlanan açıklamada vatandaşın araca not bıraktığı için değil, “sileceklere zarar verdiği” iddiasıyla gözaltına alındığı öne sürüldü.

Açıklama şöyle:

"Bazı sosyal medya hesaplarında ve medya organlarında ''arabaya uyarı notu yazan kişi şu an cezaevinde. Niye not yazılan araç yüksek mevki olunca'', şeklinde paylaşım ve haberlerin yapıldığı görülmekle olaya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bu basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

30/01/2021 günü Ünye Adliyesinde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.'nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."