Haberler
Giriş Tarihi : 30-08-2021 15:34   Güncelleme : 30-08-2021 15:34

Seçim Barajının Düşürülmesine CHP'den Tepki: Bahçeli'ye Özel Düzenleme

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim barajının yüzde 7'ye düşeceğine dair açıklamasına CHP içinden tepki geldi.

Seçim Barajının Düşürülmesine CHP'den Tepki: Bahçeli'ye Özel Düzenleme

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, AKP Genel Başkanı’nın seçim barajının yüzde 7’ye çekilebileceğine ilişkin açıklaması üzerine, "Belli ki Erdoğan, AK Parti, bu düzenlemeyi MHP, Devlet Bahçeli istedi diye yapıyor. Yani Erdoğan, Bahçeli’ye özel bir düzenleme getiriyor. Bizim için fark etmez; Millet İttifakı olarak iktidara geliyoruz" dedi.   

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Karadağ’a giderken uçakta, "Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP'li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7'ye olumlu bakıyor" demişti. 

Ali Öztunç, erdoğan'ın açıklamasıyla ilgili olarak "Belli ki Erdoğan, AK Parti, bu düzenlemeyi MHP, Devlet Bahçeli istedi diye yapıyor. Yani Erdoğan, Bahçeli’ye özel bir düzenleme getiriyor. Bizim için fark etmez; Millet İttifakı olarak iktidara geliyoruz. Bizim için fark etmez; yüzde 7 de olur, yüzde 5 de olur. Kaça düşürürlerse düşürsünler, ne yaparlarsa yapsınlar. Biz CHP olarak, Millet İttifakı olarak iktidara geldiğimizi görüyoruz" dedi. 

Öztunç şöyle devam etti: "Belli ki MHP’nin oy oranlarında çok ciddi bir düşüş var. MHP o yüzden barajın yüzde 7’ye kadar düşürülmesini istiyor. Bu düzenleme MHP’ye, Bahçeli’ye özel bir düzenleme olarak tarihe geçecektir."