Haberler
Giriş Tarihi : 31-05-2021 19:41   Güncelleme : 31-05-2021 19:41

Sedat Peker’den Can Dündar’a Mektup: ‘Sen Vatana İhanet Ettin, Asılmayı Hak Ettin’

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayımladığı son videosunun ardından Can Dündar Youtube üzerinden yaptığı açıklamada, Peker'in kendisine yazdığı mektuptan bahsetti.

Sedat Peker’den Can Dündar’a Mektup: ‘Sen Vatana İhanet Ettin, Asılmayı Hak Ettin’

Gazeteci Can Dündar açıklamasında Suriye’ye giden TIR’lar konusunda yaptığı haber nedeniyle cezaevinde yatarken, kendisine 'Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin' yazan bir mektup geldiğini ve bu mektubun Sedat Peker tarafından gönderildiğini söyledi. 

Genel Yayın Yönetmeni olduğu Özgürüz Radyo’nun YouTube kanalından açıklama yapan Can Dündar, Sedat Peker’in yayımladığı 8. videosunda geçen MİT TIR'ları konusuna değindi. 
Suriye’ye giden silahlar konusunda haber yaptığı için hapse girdiğini hatırlatan Dündar, kendisine hapisteyken suç örgütü lideri Sedat Peker’in mektup yolladığını ve bu notta “Vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin” şeklinde tehditte bulunduğunu söyledi.

Can Dündar’ın açıklamasının tamamı ise şöyle: 
“Ne diyor şimdi Sedat Peker, beni Türkmenlere yolladığım TIR’ların arasına SADAT, kendi TIR’larını ekledi, benim üzerimden El Nusra’ya silah gönderdiler. Biz bunu yazdık diye, başımıza gelmedik kalmadı. Sorgulandık, yargılandık, hapsedildik, kurşunlandık, ailemizden ayrı kaldık, sürgüne geldik. Bütün mal varlığımıza el kondu. Ne vatan hainliğimiz kaldı ne cemaatçiliğimiz. İnfaza da az kalmıştı. Cezavindeyken gelen yazılı mesajı hiç unutmuyorum. ‘Sen vatana ihanet ettin, asılmayı hak ettin’ diyordu. Kimdi yazan biliyor musunuz, Sedat Peker. Sonunda o haberden dolayı 27 yıl hapis cezasına çarptırıldım. Bugün doğruluğu birinci ağızdan tescillenen haberin bedelini sadece ben değil, o TIR’ları yakalayan savcılar ve yargıçlar da ödedi. Araştıran milletvekilleri de haberi yayınlayan Cumhuriyet gazetesinin bütün yöneticileri de…”