Haberler
Giriş Tarihi : 15-04-2021 22:48   Güncelleme : 15-04-2021 23:06

Şehit Fethi Sekin'in Oğlu Tolunay: Türk Bayrağını Babam gibi Gururla Taşıyacağım

Kahraman şehidimiz Fethi Sekin’in oğlu millî futbolcumuz Burak Tolunay, "Babamın en büyük hayali beni Millî Takım’da görmekti. Bana ‘Oğlum, polis olarak 22 yıl Türk bayrağını gururla taşıdım. Sen de futbolcu olarak gururla temsil edeceksin’ derdi" diye konuştu.

Şehit Fethi Sekin'in Oğlu Tolunay: Türk Bayrağını Babam gibi Gururla Taşıyacağım

5 Ocak 2017'de, İzmir Adliyesi'nin önünde, PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilmek istenen terör saldırısına karşı son kurşununa kadar savaşarak büyük bir felaketi önleyen ve şehit düşen kahraman polisimiz Fethi Sekin'in, Altay altyapısında futbol oynayan oğlu 15 yaşındaki Burak Tolunay Sekin, U16 Millî Takımı'na seçildi.

Daha önce U14 Millî Takımı'na davet edilen ve Altay U15 takımının da kaptanı olan başarılı millî futbolcumuz Tolunay Sekin, "Babamın 22 yıl şerefle taşıdığı al bayrağımızı ben devraldım. Babamın en büyük hayali, beni millî takım oyuncusu olarak görmekti. Onun hayalini gerçeğe dönüştürdüğüm için çok mutluyum" diyerek Millî Takım'ımıza seçildikten sonraki duygularını ifade etti.

Sekin, "Babam gibi Türk bayrağını göğsümde gururla taşıyacağım. Şehitler hiçbir zaman ölmez. Babam eminim beni şu an izliyor ve gurur duyuyordur. Onun gibi kahraman bir polisin oğlu olduğum için gururluyum. Bundan sonra, çok daha fazla çalışıp daha da iyi yerlere gelmek istiyorum" dedi.

Asıl hedefinin A Millî Takım kadrosuna çağrılmak olduğunu belirten Sekin, "İlk olarak amacım altyapısından yetiştiğim Altay'ın A Takımı'nda oynamak. Daha sonra gönlüm Galatasaray'dan yana. Babam da Galatasaray taraftarıydı. Adımı da Burak Yılmaz ve Tolunay Kafkas'tan alıyorum" diye konuştu.

TIRNAKLARIYLA KAZIYARAK GELDİ

Burak Tolunay Sekin'in antrenörü Serhat Alpay, başarılı millî futbolcumuz için şöyle konuştu:

"Burak ile 7 yaşından beri birlikte çalışıyoruz. 3 yıldır takım kaptanlığı yapıyor. U13 takımında 14 gol attı, 11 asist yaptı. İzmir ikincisi olduk. Geçen sene U14 liginde oynadı. 7 gol attı ve 8 asist yaptı. Burak, bu noktalara tırnaklarıyla kazıyarak geldi. Sadece futbolda değil derslerinde de başarılı. LGS sınavında yüzde 5'lik dilime girdi. Burak Yılmaz gibi gol kralı olmak istiyor. Babası Burak'ın hiçbir antrenmanını, maçını kaçırmazdı."