Haberler
Giriş Tarihi : 20-12-2020 15:58   Güncelleme : 20-12-2020 15:58

Semih Yalçın, Kaftancıoğlu'nun Darbe İmasında Bulunduğunu Söyledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, 2021 bütçesinin Meclis'ten 316 oyla geçmesinin ardından yaptığı paylaşımda darbe iması olduğunu ifade etti.

Semih Yalçın, Kaftancıoğlu'nun Darbe İmasında Bulunduğunu Söyledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, 2021 bütçesinin Meclis'ten 316 oyla geçmesinin sonrasında yaptığı paylaşımda "TBMM'den geçecek olan bir sonraki bütçe halkın bütçesi olacak" dediğini belirterek, "Seçimler 2023'te gerçekleşeceğine göre, CHP'li il başkanının 2021 için kamuoyuna verdiği mesaj açıktır. Bu bir darbe ve kalkışma imasıdır. CHP, üstlendiği antidemokratik misyonun şifrelerini bir kez daha bir il yöneticisi vasıtasıyla kamuoyuna duyurmuştur" şeklinde konuştu. 

FETÖ'nün Büyük Orta Doğu Projesi'nin (BOP) Türkiye ayağındaki planlamalar çerçevesinde 'içerideki taşeron' görevini yerine getirdiğini söyleyen -Yalçın, sistemi yeniden tasarlamak, siyaseti ve toplumu psikolojik açıdan yönlendirmek için işlenen ünlü, kanaat önderi, siyasetçi ve aydın suikastlarının, FETÖ'nün tepelenmesinden sonra bıçakla kesilmiş gibi son bulduğunu belirtti. 

Ayrıca Yalçın, toplu ölümlere yol açan, katliama varan silahlı ve bombalı eylemlerin önünün alındığını, terörle mücadelede elde edilen başarılar sayesinde Türkiye'de hem siyasi hem de sosyolojik anlamda köklü değişiklikler yaşanmaya başlandığını belirtti.

CHP'nin vaktiyle içinde yer aldığı, cumhuriyetin kurucu felsefesinden ve halktan uzaklaştığını savunan Yalçın, "CHP sözcülerinin kelamından dökülen antidemokratik söylemlerin benzerleri, yancısı olan siyasi partilerin yöneticileri tarafından da benzer ifadelerle tekrarlanmaktadır. CHP ve zillet ittifakı, devlet otoritesine ve millet iradesine karşı adım adım yeni bir yapay meşruiyet zemini oluşturma çabası içine girmiştir. Zillet ittifakı ve destekçilerini, toplumsal barışı dinamitleyerek Türkiye'yi bir iç çekişmenin girdabına sürükleme çabasına girmemeleri konusunda uyarıyoruz. Millet iradesine dayanmayan, meşruiyeti olmayan, hukuka ve demokrasinin normlarına uymayan hiçbir çabanın; karşılıksız kalmayacağının ve başarıya ulaşamayacağının bilinmesini istiyoruz" düşüncesini dile getirdi.