Spor
Giriş Tarihi : 19-11-2020 10:49   Güncelleme : 19-11-2020 10:49

Şenol Güneş "Bu Takımı Yenecek Gücümüz Vardı"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş, Macaristan mağlubiyetini "İyi oyuncular zaman zaman kötü maç oynayabilir" sözleriyle açıkladı.

Şenol Güneş

UEFA Uluslar B Ligi'nden düşen Türkiye'nin Macaristan'a deplasmanda 2-0 mağlup olduğu maçın ardından Teknik Direktör Şenol Güneş, açıklamalarda bulundu.

Milli Takımın küme düşmesini değerlendiren Güneş, Macaristan mağlubiyetini 'iyi oyuncuların zaman zaman kötü maçlar oynayabileceğini' söyleyerek açıkladı. Bu yenilginin etkileri olacağını kaydeden Güneş, "Oyun kalitemizi sahaya yansıtamadık. Yeterli isteği gösteremedik. Tepkimiz olmayınca kaybettik. Bu takımı yenecek gücümüz vardı. Oyuncularımın kalitesinden asla şüphem yok. İyi oyuncular zaman zaman kötü maç oynayabilir. Bunun da öyle bir dönem olduğunu düşünüyorum. Mart ayından itibaren daha iyi bir oyunla, iyi işler yapacağımızı düşünüyorum. Bu maçın bize olumsuz etkileri olacaktır" dedi.

Şenol Güneş, yayıncı kuruluşa verdiği demeçte ise maçı şöyle değerlendirdi:

"Oyuna iyi başlamadık. İstediğimiz pozisyonları bulamadık. İkinci yarıda daha hızlı bir oyun düşündük ama rakibin savunma anlayışını aşacak işler yapamadık. Oyunumuz maçı kazanmaya yeterli değildi. Rakip daha çok istedi. Oyun karakterimiz ve kalitemiz sahada değildi. Macaristan 0-0'a razıyken, 2 gol buldu. Biz de isteğimize rağmen gol bulamadık."