Haberler
Giriş Tarihi : 27-09-2021 17:27   Güncelleme : 27-09-2021 18:24

'Seyit' Olduğunu İddia Eden Biri Danıştay Hakimini 550 Bin Lira Dolandırdı

"Seyit" olduğunu iddia eden bir şahıs emekli Danıştay hakimini dolandırdı.

'Seyit' Olduğunu İddia Eden Biri Danıştay Hakimini 550 Bin Lira Dolandırdı

Emekli Danıştay Hakimi S.Y., seyit olduğunu iddia eden Uğur A. tarafından 550 bin lira dolandırıldı.

S.Y.'nin şikayeti üzerine Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada konuşan S.Y.'nin kızı S.Y. duruşmada, babasının sanıkla ortak olduğunu ve sanığa ofis tuttuğunu belirterek "Anne ve babam kendisine ofis tuttuktan sonra bütün malzeme ve ofis için gerekli ödemeleri ve harcamaları yaptılar. Daha sonra bu kişi bizim ailemizdeki dini hassasiyetimizi fark ederek ailemizin içine sızdı. Bizimle sürekli dini konuşmalar yapıyordu. Bu sebeple annem ve babam da kendisinden çok etkileniyordu. Öyle ki bir süre sonra kendisine Uğur Bey diye değil 'Seyit' diye sesleniyorlardı. Daha sonra annem yaşadığı şeyin ne olduğunu bilmediğim bir şekilde rahatsızlandı. Her gördüğü kişiyi sanık Uğur sanıyordu. Kendi kendine konuşuyordu. Aklını kaybetmiş gibiydi, yemeden içmeden kesilmişti, uyuyamıyordu. Sanık ise annemin bu durumuna karşı 'Anneniz çok güzel bir sürece girdi, çok iyi mertebelere yükseldi. Benim danışmanlığımda çok iyi olacak' diyordu.  Bir süre sonra annem intihara kalkıştı" ifadelerini kullandı.

Sanık Hesaplarına Gelen Paraları Annemi Cinlerden Korumak İçin Harcadığını Söyledi 

Odatv'nin haberine göre Uğur A.'nın babasına "koruyucu" olarak geldiğini söyleyen S.Y. "Zaten sürekli babamın etrafındaydı. Babamın üzerinde inanılmaz bir güven oluşturdu. Biz de babamın aldığı kararları sorgulamazdık. Ancak çok iyi kazandığımız dönemde biz bir anda kazanamamaya başlayıp sanığın mal varlığını ve bindiği lüks araçları, zenginleştiğini görünce biz de sorgulamaya başladık. Daha sonra biz sanığın hesaplarına sürekli bir para akışı olduğunu fark ettik. Biz fakirleşirken o zenginleşince durumu anlamış olduk. Sonra sanık hesabına gelen paraları anneme musallat olmuş cinlerden kurtulmak için harcandığını, bize de musallat olmaması için kurbanlar kesip hayır işlerine yatırdığını bunun için de çok ciddi paralar harcadığını söyledi. Bu gerekçeyle üstüne bir de babama kredi çektirdi. Bizim aç kaldığımız zamanlar oldu. Sanık bizden aldığı paralarla lüks araçlarla geziyor, benim babamsa hasta haliyle metrobüslerde sürünüyor" diye konuştu.

Annemin Beyin Kimyası Değişmiş

S.Y. duruşmada "Biz anne ve babamıza 'Bu insana nasıl bu kadar güveniyorsunuz?' diye sorduk. Bize balkonda otururken sanık, babama 'Aya bakar mısın?' diyor. Babam aya baktığında Hz. Ali’nin siluetini görüyor daha sonra bu siluet babama doğru yaklaşıyor. Bunu anneme de yapıyor ve annem aklını kaybediyor. Annemin beyin kimyası değişmiş. Buna benzer şeyler yaparak Uğur Bey'den ‘Seyidim’ diye hitap etmelerine kadar gitti bu. Sanık dini yönünün yanında kendisinin derin devlet olduğunu, babamı mesleğini icra ettiği dönemde sürekli doğru yoldan çıkarmak için sınadıklarını ama babamın hiçbir zaman doğru yoldan ayrılmadığını söylüyordu. Bir kısım insanlara kendisinin şifacı, bir kısım insanlara da avukat ve doktor olduğunu söylüyordu. Sanık bunların yanı sıra kardeşime sorduğu gibi bana da cinsel sorular soruyordu. Ben iş için Denizli’ye gittiğimde oda zorla peşimden geldi. Bana 'Biraz iç rahatla, gel sana içki ısmarlayayım. Benim sana ne kadar düşkün olduğumu biliyorsun değil mi?' şeklinde konuşuyordu. Biz o gün kendisiyle odada köşe kapmaca oynadık resmen. Daha sonra ellerimi tuttu, bana sarılmaya çalıştı. Biz de bunun üzerine tartıştık. Kendisinden şikayetçiyim" derken kardeşi D.Y. ise "Bugün sabah uyandığımızdan beri mide bulantımız var. 2017 yılından beri bizim her sabahımız böyle geçiyor. Bu basit bir dolandırıcılık değil. Bu adam 5 yıldır bizim hayatımızı mahvetti" şeklinde ifade verdi.

İfadelerin alınmasından sonra mahkeme, S.Y. ve 66 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle yargılanan sanık Uğur A. arasındaki hesap hareketliliklerinin incelenmesine ve o tarihe kadar duruşmanın ertelenmesine karar verdi.