Haberler
Giriş Tarihi : 28-02-2021 10:17   Güncelleme : 28-02-2021 10:17

Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek

Meteoroloji'den gelen bilgilendirmeye göre hava sıcaklığı ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerde hafta ortasına kadar 4 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek.

Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu tahminlerine göre 28 Şubat-6 Mart haftasında hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde hafta ortasına kadar 4 ila 10 derece azalış göstererek mevsim normallerinin altına düşecek.

Meteorolojinin yaptığı değerlendirmelere göre Türkiye'nin kuzeybatısı ile zamanla kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Marmara’nın kuzeyi ile Batı Karadeniz kıyılarının, Pazar Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir ve Kayseri’nin kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların genellikle yağmur, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Eskişehir ve Kayseri’nin kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenirken Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan kesimlerde çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.