Haberler
Giriş Tarihi : 18-09-2021 12:25   Güncelleme : 18-09-2021 12:46

Şırnak'ta İntihar Eden Genç: İnsanları Sağken Dinleyin

Şırnak'ta 20 yaşındaki bir genç intihar etti. Gencin intihar etmeden önce yazdığı veda mesajlarına ulaşıldı.

Şırnak'ta İntihar Eden Genç: İnsanları Sağken Dinleyin

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Andaç köyünde yaşayan A.E. (20) isimli genç, arkadaşlarının yanından ayrıldıktan sonra kayalıklardan atlayarak intihar etti. A.E.'nin kısa süre önce gülüp eğlendiği arkadaşlarına ve annesine intihar etmeden önce mesaj gönderdiği ortaya çıktı. 

20 yaşındaki gencin arkadaşlarına gönderdiği mesajda, ''Ölümün yaşı yoktur. Şimdi dersiniz 'Daha yaşın kaç?' Yaşıma bakmayın siz. Yaşadıklarım yaşımdan daha büyük oldu. Onun için bu gece son gecem, arkadaşlarımla beraber güzel bir gece yaşadım. Son son durağa geldim. Burada manzara oldukça güzel ve yüksek. İki üç sigara içtim. Herkes her şey gözümün önünde akıyor. Aşağıda arkadaşlarımın kahkaha sesleri geliyor. Tabii bu son satırlarımı okuyacaklar birazdan. Ve o zaman iş işten geçmiş olacak. Şimdi belki hepiniz dinlemek isterdiniz ama ben gittikten sonra bunun pek faydası olmayacak. İnsanları sağken sahiplenin, dinleyin. Herşeyi bıraktım öyle çıktım buraya. Çoğu zaman arkadaşlarla buraya gelirdik, konuşurduk, gülerdik ama bu sefer ben tekim. Ve hayat benim için birazdan son bir sigaradan sonra bitecek. Hoşçakal güzel köyüm'' dediği görüldü.

''Kokunu İçime Çekemeden Göçüp Gittim''

A.E., annesi için yaptığı paylaşımında ise, "Bağışla beni güzel annem. Ben dağı tepesine çıkarken güldüm... Aklıma sen geldin anne. Hava hafif serin içim ise bir o kadar derin. Sonra yaktım bir iki sigara içe içe açtım içime derin yara. Şöyle bir oturup izledim anne, Yarma'nın manzarasını... Sigaram bitti ve ayağa kalktım. Açtım kollarımı bir ah çektim. Yarma'nın rüzgârı öyle sert öyle derin esiyordu ki... Sanki bana toprağın kokusunu getiriyordu anne. Kısacası benim güzel annem; Yarma'ya doyamadan kokunu içime çekemeden kardeşlerimle, arkadaşlarımla vakit geçirmeden göçüp gittim annem..." ifadelerini kullandı.