Haberler
Giriş Tarihi : 08-01-2021 12:07   Güncelleme : 08-01-2021 12:07

Siyasete CHP’de Başladım Diyen Melih Bulu’ya CHP'den Yanıt: Yalancıdan Rektör Olmaz

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni Rektörü Melih Bulu’nun siyasete CHP’de başladığı iddialarına karşı "Yalancıdan rektör olmaz. CHP kimsenin geçmişini temize çekebileceği bir araç değildir" dedi.

Siyasete CHP’de Başladım Diyen Melih Bulu’ya CHP'den Yanıt: Yalancıdan Rektör Olmaz

CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’nun "Siyasete ODTÜ'de okurken CHP'de başladım" sözlerine yanıt verdi. 

Tekin Bingöl, Bulu'nun eski Ankara Belediye Başkanı, SHP ve CHP milletvekili, Devlet Bakanı Ali Dinçer'in danışmanlığını yaptığı iddialarını değerlendirdi. "Açık kaynaklara göre Melih Bulu 1970 doğumlu. Sayın Dinçer’in 1980 darbesi öncesindeki belediye başkanlığı döneminde daha ilkokul çağında. 19. dönemde Sosyal demokrat Halkçı Parti’den (SHP) 1991 yılında milletvekili seçildiğinde daha üniversite öğrencisi. O dönemden Bulu’yu hatırlayan yok. Çıkıp dönemin tanıkları, fotoğraflar ve Meclis kayıtları ile iddialarını ispat etmek durumundadır. Yalancıdan bir şey olmaz hele rektör hiç olmaz" dedi.

TekinBingöl, konuşmasının  devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bulu’nun AKP ile özdeşleşen flu tarihini, CHP gibi dev bir çınarın gölgesinde temize çekme telaşını anlıyoruz. Ancak CHP, bir asıra merdiven dayamış tarihi ile demokrasi mücadelesinde canlarını hiçe sayarak bedeller ödeyen partililerimizin tarihidir."