Haberler
Giriş Tarihi : 10-03-2021 15:40   Güncelleme : 10-03-2021 15:40

SMA'lı Bebek İçin Güvercin Satıp Yardım Topladılar

SMA Tip 1 hastası Eda Öz için başlatılan yardım kampanyasına destek olmak isteyen güvercin yetiştiricisi 2 genç, sosyal medyadan canlı yayınla güvercin satışı yapıp, 60 bin TL topladı.

SMA'lı Bebek İçin Güvercin Satıp Yardım Topladılar

Hatice Öz (28), 4 yaşındaki kızı Eda'nın hareketlerinde yavaşlama fark edince kızını hasteneye götürdü. Ayaklarını hareket ettiremeyen ve emekleyemeyen Eda'ya, ‘gevşek bebek sendromu’ olarak bilinen ‘Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip 1’ hastalığı teşhisi koyuldu.

Aile teşhisin ardından Eda'nın, Macaristan’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranı sağlayan tedaviyle iyileşebileceğini öğrendi. 2 milyon 132 bin dolarlık tedavi masrafları için, kaymakamlık izniyle yardım kampanyası başlattı ve kampanyada şu ana kadar yaklaşık 1 milyon TL toplandı.

İnegöl ilçesinde hobi olarak güvercin yetiştiren 2 genç de kampanyaya destek olmak için sosyal medyada canlı yayınla güvercin satışı yaptı. 2 gün süren ve açık artırma usulü gerçekleştirilen satışta 60 bin TL elde edildi. Para, Eda bebeğin kampanyasına bağışlandı.

Gençlerden Emre Şayla, "İnegöl'ün evladı minik Eda'nın tedavi olması için bir kampanya başlatıldı. Bizler de destek olmak için kuş mezadı düzenlemeye karar verdik. Sosyal medya hesaplarımızda yaptığımız kuş mezadı büyük ilgi gördü ve 60 TL toplandı. Biz Eda için elimizden geleni yaptık" dedi.