Spor
Giriş Tarihi : 01-01-2021 21:35   Güncelleme : 01-01-2021 21:35

Son Derece Takımın Elini Kolunu Bağlayan

Bu sürem kış transfer döneminde bir son derece takımın elini kolunu bağlayan harcama limiti konusuyla da alakalı açıklamalarda tespit edilen Özdemir, “Biz finansal fair play maddelerini, şartlarını ve lisans kurulumuzun bakacağı bilançolardaki şartları, harcama limitlerini hepsini gözden geçiriyoruz

Son Derece Takımın Elini Kolunu Bağlayan

Bu sürem kış transfer döneminde bir son derece takımın elini kolunu bağlayan harcama limiti konusuyla da alakalı açıklamalarda tespit edilen Özdemir, “Biz finansal fair play maddelerini, şartlarını ve lisans kurulumuzun bakacağı bilançolardaki şartları, harcama limitlerini hepsini gözden geçiriyoruz. Ve uğramış bulunduğu bu kayıpları göz önüne alarak yeni maddeleri meydana koyacağız ve bunu kulüplerimizle karşılıklı paylaşacağız. Ve bu tarz şeyleri ardından kamuoyuna duyuru edeceğiz. UEFA ve FIFA’da bizimle aynı düşüncede. Kulüplerimiz bizim vazgeçilmezimiz. Onları ayakta tutmak bizim en başlıca görevlerimizden bir tanemiz.” sözlerini kaydetti. Harcama limitleriyle çarpıcı açıklamalar casino siteleri sayfasında alakalı olarak geleceğe dair bir ipucu da veren TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Bu sene takip edeceğimiz kulüplerin lisanslılarıyla alakalı maddeleri açıklayacağız. Harcama limitleri geride bıraktığımız sene %30’du, bizim bunu %15’e düşürmemiz lazım.

Acaba bunu düşürecek miyiz yoksa düşürmeyecek miyiz? Kulüplerin halklarını göze alarak çalışacağız.” ifadesinde bulunmuş oldu. Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir gündeme dair bir son derece konuya sıcağı sıcağına açıklık getirdi. Trabzonspor’un UEFA’dan almış bulunduğu cezayla alakalı konuyla alakalı konuşan TFF Başkanı Özdemir, “Trabzonspor’un başına gelen hal bizim herkezin bildiği ve takip ettiğimiz bir haldu. Bu konu dün çıkmış ve aniden olmuş bir hal değil. Bu 2019’daki Trabzonspor’un bilançosuyla alakalı bir konu. Sayın Ahmet Ağaoğlu ve onun finans ekibiyle bizim TFF’nin finans ekipleri bir son derece toplantıya katıldılar. Bir son derece haklı noktamız bulunduğuna da biz inanıyoruz. Ancak bu UEFA’nın kendisinden çıkan bir karar değil. Bir üst kurulun verilen bir kara. Ancak bu değişmez değil, biz bütün itiraz yollarını yapıyoruz.” yorumunda bulunarak Trabzonspor’un gerisinde olduklarını dile getirdi.