Haberler
Giriş Tarihi : 14-09-2020 19:04   Güncelleme : 14-09-2020 19:04

Sosyal Medya Adaleti Sağlamaya Devam Ediyor: Aybüke Bebeğin Yaralanmasına Sebep Olan Trafik Magandası Tutuklandı

Konya'da alkollü ve ehliyetsiz bir biçimde araç kullanırken 2 yaşındaki bebeğin ağır yaralanmasına sebep olan Emel Gümüş adlı trafik magandası tutuklandı.

Sosyal Medya Adaleti Sağlamaya Devam Ediyor: Aybüke Bebeğin Yaralanmasına Sebep Olan Trafik Magandası Tutuklandı

Geçen hafta Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde meydana gelen kazada, alkollü ve ehliyetsiz şekilde araç kullanan Emel Gümüş, aracıyla kavşakta kırmızı ışıkta bekleyen Samet Kurt yönetimindeki araca arkadan çarpmış ve çarptığı aracın arka koltuğundaki bebek koltuğunda uyuyan 2 yaşındaki Aybüke Kurt ağır yaralanmasına sebep olmuştu. Olay yerinden geçen bir doktor ve polis tarafından ilk müdahalesi yapılan küçük kız olay yerine gelen ambulansla Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçiren ve kafatasında birden fazla çatlak, vücudunun çeşitli yerlerinde kırık olan Aybüke, halen yoğun bakımda entübe olarak yaşam mücadelesi veriyor.

Olayın ardından gözaltına alınan ve 1.20 promil alkollü olduğu tespit edilen Emel Gümüş'ün savcılık tarafından yapılan sorgulamasında kazadan bir hafta önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Savcılık, Emel G.'yi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Ancak adli kontrolle serbest kaldı.

Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler İşe Yaradı: Gözaltına Alındı

Kurt ailesinin avukatı Mücahit Tanrıkulu’nun karara itiraz etmesinin ardından savcılık makamı da Emel Gümüş'ün serbest bırakılması kararına itiraz ederek tutuklama talebinde bulundu. Emel G. hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararın ardından Emel Gümüş gözaltına alındı.

Tutuklandı

Emel gümüş bilinçli taksirle birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmaktan çıkarıldığı konya adliyesi nöbetçi mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gonderildi