Haberler
Giriş Tarihi : 02-05-2021 13:45   Güncelleme : 02-05-2021 13:45

Soylu Emniyetin Genelgesini Savundu: Cep Telefonundan Önce Adalet Tecelli Etmiyor Muydu?

İçişleri Bakanı Soylu, emniyetin 'polisin görüntülerinin çekilmesine müdahale edilmesi' talimatını savunarak "Cep telefonundan önce adalet yok muydu" dedi.

Soylu Emniyetin Genelgesini Savundu: Cep Telefonundan Önce Adalet Tecelli Etmiyor Muydu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan, polis müdahalesi sırasında görüntü ve ses kaydı alınmasının yasaklanmasını içeren genelgeyi savundu.

Tartışmalı genelgeyle ilgili "Cep telefonundan önce adalet tecelli etmiyor muydu" savunmasını yapan Soylu, olayı farklı yerlere de çekti.

Soylu, açıklamasında "Ben yine çok objektif bir değerlendirme yapıyorum orada. Kişisel Verileri Koruma Kurulu var. Öbür tarafta da Danıştay var. Burada müracaat etme hakkı esas. Ama diyorsanız ki herkes polisin karşısına geçsin, polis bir işlemi yaparken veya tapucu bir işlemi yaparken veya bir memur bir işlemi yaparken, hatta siz yolda yürürken… Hanımefendi siz yolda yürürken birisi gelip sizi telefonla taciz ederse… Buradaki arkadaşlarımız aynı yorumu yaparlar mı acaba? Peki siz bundan mutlu mu olursunuz? Memnun mu olursunuz? Bu doğru bir şey değil. Beni bağışlayın ama bu normal bir insan davranışlı değil. Anlaşılıyor ki dünyada cep telefonları olmadan adalet tecelli etmemiş bu zamana kadar. Yani hiç bir zaman tecelli etmemiş" ifadelerini kullandı.