Haberler
Giriş Tarihi : 06-01-2021 18:43   Güncelleme : 06-01-2021 18:43

Soylu: Türk Polisi Doğru Yapmıştır

Çözüm süreci zamanında bu politikanın büyük destekçilerinden olan Süleyman Soylu, açıklamalar yaptı.

Soylu: Türk Polisi Doğru Yapmıştır

Çözüm süreci zamanında  bu politikanın büyük destekçilerinden olan Süleyman Soylu, gündeme yönelik açıklamalar yaptı. 

AKP'den İstabul milletvekili aday adayı olan ve akademik çalışmalarında intihal bulunan Prof. Dr. Melih Bulu'nun AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına yönelik tepkiler devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Üniversiteye girmeye çalışan, Boğaziçili olmayan, terörle iltisaklı illegal gruplara, izin vermeyen Türk Polisi, doğru yapmıştır…" dedi. 

Öğrencilerin yaptığı eylemlerde polisin gözaltı ve müdahalelerini haklı bulan Soylu, "Terör örgütü marşı okuyanlara üniversite, teslim mi edilseydi?" ifadelerini kullandı. 

Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılan protestolarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Üniversiteye girmeye çalışan, Boğaziçili olmayan, terörle iltisaklı illegal gruplara, izin vermeyen Türk Polisi, doğru yapmıştır…

Şiddetle, Boğaziçi Üniversitesi'nin kapısını kırdılar. Polisimiz, kırılan kapıyı güvenlik için plastik malzemeler ile tutturdu.
İkinci kez yine vandallıkla kapıları kırdılar... Özel güvenlikçilerin kelepçesi ile Polisimiz, yine kapıları birbirine tutturdu.

Bunu eleştirenlere soruyorum:

Ne yapılsaydı yani!?
1- Terörle irtibatlı illegal grupların üniversiteye girmesine izin mi verilseydi?
2- Polise katil diyenlere göz yumulup ”buyurun geçin” mi denseydi?
3- Terör örgütü marşı okuyanlara üniversite, teslim mi edilseydi?
4- Veya "Durun lütfen! Kapı tamircisi veya çilingir çağıralım.” mı denseydi?

Türk Polisi, kanunun gereğini yerine getirmiştir. 12 Eylül dönemine atıf yapanlara söylüyorum: Demokrasi hukuk ve insan hakları konusundaki siciliniz kapkaradır…

İşi gücü bırakıp ipliğinizi pazara çıkarırız. Ancak Milletimize sorumluluğumuz ve yapılacak işimiz var. Devlet olarak, Aziz Milletimizin desteği ve kanunun verdiği yetki ile, kamu düzeni ve güvenini, huzurumuzu, bozmaya çalışanlara müsamaha gösteremeyiz..."