Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 09-09-2021 16:03   Güncelleme : 09-09-2021 17:01

Sulduz'da Kürtlerin Saldırısı Sonrasında Kaçan Güney Azerbaycan Türkü Ailenin Evi El Yapımı Patlayıcı İle Yıkıldı

Kürtlerin Güney Azerbaycan'da Türklere yönelik saldırıları sürüyor.

Sulduz'da Kürtlerin Saldırısı Sonrasında Kaçan Güney Azerbaycan Türkü Ailenin Evi El Yapımı Patlayıcı İle Yıkıldı

Güney Azerbaycan'ın Sulduz kentine bağlı Saksıtepe köyünde Kürtçü teröristler Türk ailelerin evlerini basmış, Türk erkeklerini kaçırarak kadınlarına tecavüz etmeye kalkmış ve küçük kız çocuklarına kadar herkesi hedef almıştı.

Saldırı nedeniyle köylerini bırakarak Sulduz şehrine kaçan Güney Azerbaycan Türklerinin köylerindeki evlerinin hedef alındığı ortaya çıktı.

Güney Azerbaycanlı gazeteci Mesut Haray'ın verdiği bilgilere göre köydeki evlerini boşaltarak Sulduz şehrine göçmek zorunda kalan Türk ailelerin evleri Kürtler tarafından el yapımı patlayıcılarla yıkıldı. Aile evde olmadığı için saldırıda can kaybı yaşanmadı.

İran hükümeti Kürtlerin bölgedeki demografik yapıyı Türkler aleyhine bozma girişimlerini örtbas etmek amacıyla sahte itiraf videoları hazırlarken saldırıların gerçekleştirildiği Saksıtepeke köyündeki bir Kürt ailenin evinin kuyusunda 70 kalaşnikof tüfeği bulunduğu bildirildi.

Bunun yanında Kürtler tarafından tehdit edildikten sonra Sulduz şehrine göçen bir başka Türk ailenin evi de ateşe verildi.