Spor
Giriş Tarihi : 23-02-2021 20:13   Güncelleme : 23-02-2021 20:13

Süper Lig'de Gol Krallığına Koşan Hataysporlu Boupendza Krasnodar'a Transfer Oldu

Spor Toto Süper Lig'de gol krallığı yarışında zirvede yer alan Hatayspor'un yıldızı Aaron Boupendza için Rus ekibi Krasnodar ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı ve oyuncu için sezon sonunda Krasnodar kadrosuna katılması yönünde anlaşma sağlandı.

Süper Lig'de Gol Krallığına Koşan Hataysporlu Boupendza Krasnodar'a Transfer Oldu

Spor Toto Süper Lig 'de Hatayspor formasıyla harikalar yaratan Aaron Boupendza, takımdan ayrılıyor. DHA'nın haberine göre Hatay'da bulunan Rus ekibi Krasnodar'ın yöneticileri, Atakaş Hatayspor'un isteğini kabul etti ve golcü futbolcunun transferi gerçekleşti. İlk teklif olarak 8.5 milyon Euro önerilen rakamın daha sonra revize edildiği ve tarafların el sıkıştığı belirtildi. Resmi açıklamanın kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor.

Devre arasında Galatasaray'ın da gündemine gelen Gabonlu golcü, bu sezon Süper Lig'de çıktığı 23 karşılaşmada 18 gol atarak gol krallığı yarışında zirvede yer alıyor.

Fanatik'in aktardığı haberde Hatayspor ile Krasnodar arasında sağlanan anlaşmaya göre:

Bonservis bedeli olarak 8 milyon Euro ödenecek

Bir sonraki satıştan Hatayspor %20 daha alacak

Boupendza sezonu Hatayspor'da tamamlayıp Haziran ayında Krasnador'a geçecek

Hatay Büyükşehir Belediyesi'ndeki Boupendza görüşmesine; Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan, Hatayspor İdari ve Mali İşler Sorumlusu Aydın Toksöz ile Hatayspor Sportif Direktörü Fatih Kavlak ile Krasnodar Takımı Genel Müdürü Vladimir Khashig katıldı. Yapılan görüşmenin ardından ise iki takım yetkilileri açıklamalarda bulundu.