Haberler
Giriş Tarihi : 30-04-2021 16:23   Güncelleme : 30-04-2021 16:39

Tacizciyi Serbest Bıraktılar, Taciz Edilen Kadınlara ''Koca Şehirde Bir Daha Nerede Göreceksiniz'' Dediler

Tacizcisinden şikayetçi olan ve koruma talebinde bulunan Zozan Güneş, polislerden “Bir daha nerede göreceksin” yanıtını aldı.

Tacizciyi Serbest Bıraktılar, Taciz Edilen Kadınlara ''Koca Şehirde Bir Daha Nerede Göreceksiniz'' Dediler

Eskişehir'de şort giyerek AVM'ye giden 2 kadın Ziya Işık isimli erkek tarafından tacize uğradı.  60 yaşlarındaki Ziya Işık, kadınların yüzlerine doğru tükürerek “Türkiye’de böyle giyinemezsiniz” diye bağırdı.

Kadınlar güvenlik görevlilerinin yanına giderek durumu bildirdikleri sırada olay yerine gelen Işık, hakaret ederek kadınlara bağırmaya devam etti. Güvenlik görevlilerinin de ilgilenmeyerek ''Polisi arayın'' dediği kadınlar karakola gitti. Işık'tan şikayetçi olan ve 6284 Sayılı Kanun gereği tedbir kararı talebinde bulunan kadınlar “Partner olmadığınız için böyle bir yaptırım uygulayamayız, koskoca şehirde anadolu yakası escort bir daha nerede göreceksiniz” yanıtını aldı.

Polisin yanıtını kabul etmeyerek koruma talebi oluşturulması için direnen avukat da “Nasıl olsa mahkemede reddedilecek” şeklinde bir tepkiyle karşılaştı. 

Korku Sadece Geceleri veya Tek Başına Yürürken Olmuyor

Taciz edilen Zozan Güneş, “Bir Kadın olarak yürüdüğüm her yolu korku ve endişe ile yürüyorum. Bir insan korkularıyla yürüyebilir mi? Yürümemeli fakat cinsiyetimden dolayı bu korku ve endişeler benimle beraber yürüyor. Şunu da söyleyeyim; korku sadece geceleri veya tek başına yürürken peşinde olmuyor. Yaşadığın her an seninle beraber. Gündüz, gece demeden erkliğin olduğu her alanda bu korku ve endişe benimle beraber. Bu seferki korku beni ansızın kalabalığın olduğu kamuya açık bir alanda yakaladı.

60 yaş civarındaki bir erkek gözlerini dikip bedenimi süzüyor ulu orta ve sadece süzmekle kalmayıp cinsiyetçi hakaretlerde bulunuyor ve yine soğuk kanlılığını ve cesareti koruyarak 'Türk kadınına yakışıyor mu bu şort' deyip gözleri ile halen taciz ediyor beni. Aynı alanda 2 kez aynı erkek tarafından taciz ediliyorum. Yüz binlerce kadın bu korkuyu bu tedirginliği yaşıyor... Kimileri bu korkuyu dile getiremiyor bile. Kimileri göz yummak durumunda kalıyor. Ben bugün kız kardeşlerimin sesi oluyorum. Davamdan vazgeçemiyorum. Kendimi güvende hissetmediğim bir hukuk sistemini de kabul etmiyorum” ifadelerini kullanarak yaşadığı travmayı anlattı.