Haberler
Giriş Tarihi : 12-10-2021 09:47   Güncelleme : 12-10-2021 10:16

Taksici 'Karşıya Geçmek İçin Vize Lazım' Dedi

İstanbul'da bir taksicinin turist bir profesöre "Karşıya geçmek için vize gerekiyor" diyerek 400 dolar istediği ortaya çıktı.

Taksici 'Karşıya Geçmek İçin Vize Lazım' Dedi

İstanbul'da bir taksicinin yabancı bir turisti Anadolu yakasına götürmek için vize gerektiğini söyleyerek kişi başı 400 dolar istediği ortaya çıktı.

Olayı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde açıklayan İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan şu ifadeleri kullandı:

"Çok hikayeler var... Bakın bunu bir taksiciden duydum, taksiciler kendi içlerindeki sorunları, çürük elmaları temizlemek zorundadır. Bakın, yabancı bir profesör bir konferans için Anadolu yakasına geçmek amacıyla taksiye biniyor. Gideceği oteli söyleyince taksi şoförü aynen şöyle söylüyor: 'Taksiyle Anadolu yakasına geçebilmemiz için önce vize almamız gerekiyor. Ben sizin için alırım, siz hiç zahmet etmeyin. Bedeli de kişi başı 400 dolar' diyor.

Söylediklerinin inandırıcı olabilmesi için de karakolun önüne geçiyor. Hatta hoca konferansa geç kalınca bu durumu konferansı düzenleyenlere anlatıyor. Ne oluyor? Yaptırım yok. O dolandırıcılık yapmış olan vatandaş taksicilik yapmaya devam ediyor ve İstanbullu taksicileri temsil ediyor.

O yüzden taksicilerin başkanına söyleyeceğim şudur, öncelikle kendi kendinizi düzeltmeniz lazım. Kendi kendinizi düzeltirseniz İstanbul'daki taksi sorunu da muhakkak ve muhakkak çözülecektir.
"

TamgaTürk'ün taksilerin dünyada nasıl işlediğine ilişkin dosya haberini okumak için tıklayınız.