Haberler
Giriş Tarihi : 11-10-2021 12:05   Güncelleme : 11-10-2021 12:15

Tamer Karadağlı'dan Sert Açıklama

Ünlü aktör Tamer Karadağlı, kendisine yönelen eleştirilere sert bir yanıt verdi.

Tamer Karadağlı'dan Sert Açıklama

Ünlü aktör Tamer Karadağlı, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü Nihal Yalçın'a vermiş, Yalçın'ın konuşması esnasında sıkıldığını belli eden tavırları ve ödülü Yalçın'ın konuşmasını keserek verdiği için tepki çekmişti.

Karadağlı kendisine yönelen tepkilerin ardından ise "Zafer konuşması ödülle yapılır diye verdim. Olaydan sonra Yalçın'ın paylaşımlarına baktım HDP ve Selahattin Demirtaş'la ilgili paylaşımlar yapmış, Onları mı destekliyor?" diye sormuştu.

TV8 ekranlarında yayımlanan 2. Sayfa adlı programda açıklamalarda bulunan Tamer Karadağlı, "Ben hiçbir terbiyesizlik yapmadım. Dönüp bana 'sus mu diyorsun' dedi. Ben de hayır ödülünüzü alın onunla konuşun dedim. Çünkü zafer konuşmaları ödülle yapılır. Ben bu kadar ciddiye almadım olanları. Ben hiçbir şey söylemedim, linç yemeye başladım. Sonra ona sahip çıkmaya başladılar. Demek ki ona sahip çıkanlar başka insanlar. Oyunculuğuma laf edenleri ciddiye almıyoruz" dedi.

"Orada konuşma uzadığı için sıkılmış olabilirim. Kendi meslektaşlarını aşağılaması benim hoşuma gitmedi. Organize bir şekilde linç girişimi var. Ben Nihal Yalçın'ı sadece oyuncu kimliğiyle değerlendiriyorum. Benim sevdiğim bir oyuncu. 'Kadınların konuşması bastırılıyor' denildiğinde olayın içeriğine bakmaya başladım. Yalçın'ın paylaşımlarına bakmaya başladım. 'Selahattin Demirtaş'a özgürlük' falan demiş. Demirtaş 'Öcalan'ın heykelini dikeceğiz' dedi hanımefendi bunu mu savunuyor?" diyen Karadağlı, "Pelvin Buldan falan da ona sahip çıkıyor. Türk ordusuna silah doğrultan, ateş eden, polisini, öğretmenini öldüren terörist örgütün tümüyle karşısındayım. Ben PKK'nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım. Şimdi gidip onlara sormak lazım. Siz PKK'nın terör örgütü olduğuna inanıyor musunuz? Abdullah Öcalan'ın bebek katili, terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz? Lanetliyor musunuz?' diye" ifadelerini kullandı.

Festivalin politik olduğunu ve kendisine bir sanatçının "Biz buraya bu konuşmaları yapmak için geliyoruz" dediğini aktaran Karadağlı, "Gittiğime de pişman oldum. Kimin neyi savunduğu hangi partiye oy verdiğinin bir önemi yok. Burada sanatta bahsedildiği için ben sorgulamadan gittim. Zaten hanımefendi HDP'yi ve Demirtaş'ı sahiplenen biriymiş. Hangi kadına ne düşmanlık yapmışım ben? Kadın düşmanlığı ne demek? Benim son oynadığım Savaşçı dizisindeki rolüm mü onu rahatsız etti" şeklinde konuştu.